Historyczny Russell Westbrook – triple-double bez pudła

Share on facebook
Share on twitter

Zaliczył 18 punktów, 11 zbiórek i 14 asyst, ale tym razem zadziwił skutecznością. Rozgrywający Thunder miał mecz perfekcyjny – 6/6 w rzutach z gry oraz 6/6 z wolnych.

(fot. Wikimedia)

Oklahoma City Thunder łatwo ograli w środę Philadelphia 76ers 122:97, a Russell Westbrook dołożył kolejne wyjątkowe triple-double – swoje 35. w sezonie, ale pierwsze w historii NBA z samymi celnymi rzutami.

Owszem, nie było ich wiele. Westbrook wyjątkowo starannie podejmował decyzje rzutowe – po raz pierwszy w sezonie ani razu nie próbował rzucać z dystansu, kilkakrotnie rezygnował z nich, choć wydawało się, że ma miejsce.

Zależało mi na tym, by upewnić się, że mam odpowiednią równowagę. Czasem spieszę się z rzutami, ale teraz unikałem tego pośpiechu, chciałem rzucać ze stabilnych pozycji – mówił.

To są buty Russella Westbrooka – sprawdź >>

Dla Westbrooka Sixers są dobrym zespołem do testów, z nimi zwykle gra mu się dobrze. Przeciwko ekipie z Filadelfii „Russ” zaliczył w karierze już pięć triple-double, najwięcej ze wszystkich rywali.

W sumie w tym sezonie ma 35 i do rekordowych 41 Oscara Robertsona brakuje niewiele. Do końca rundy zasadniczej Thunder pozostało 11 spotkań. Według wyliczeń ESPN Westbrook ma też 97 proc. szans, by skończyć sezon ze średnim triple-double, co wcześniej udało się tylko „Big O” – w tej chwili notuje 31,2 punktu, 10,2 zbiórki oraz 10,4 asysty.

Thunder z bilansem 41-30 zajmują szóste miejsce w Konferencji Zachodniej.

https://www.youtube.com/watch?v=axBhsc45IdQ

POLECANE