REDAKCJA

Hiszpania odżyła – Real Madryt wraca do treningów

Hiszpania odżyła – Real Madryt wraca do treningów

Coraz więcej optymistycznych sygnałów w związku z europejską koszykówką. Real Madryt, potęga Euroligi oraz ACB ma w ciągu tygodnia wznowić treningi, stosując się oczywiście do reżimów sanitarnych. Obie ligi, w których grają „Królewscy”, nie zakończyły jeszcze rozgrywek.
Sergio Lllull / fot. Euroleague

Wrocław! SportsMedic – przywracamy sprawność! >>

W poniedziałek pisaliśmy o tym, że bardzo poważnie do wznowienia rozgrywek w czerwcu przygotowuje się niemiecka Bundesliga, która planuje rozegrać turniej finałowy w Monachium. Euroliga oraz ACB nie mają jeszcze konkretnych planów, ale także celują w dokończenie sezonów w jednym, wyizolowanym miejscu.

We wtorek hiszpański dziennik sportowy „Marca” podał, że do wznowienia treningów przygotowuje się Real, wicelider Euroligi i ACB. Zespół z Madrytu ma do zajęć wracać stopniowo, rozpoczynając od przyszłego tygodnia. Stosowane będą wszelkie ograniczenia (np. liczby trenujących jednocześnie), zalecane przez władze sanitarne. Gracze przed wznowieniem treningów zostaną przebadani na obecność koronawirusa. Jak wiadomo, Hiszpania była/jest jednym z kilka krajów na świecie dotkniętych epidemią i dopiero zaczyna stopniowe odmrażanie poszczególnych dziedzin życia społeczne.

Wciąż też nie wiadomo na 100%, czy obu rozgrywkom – mimo planów – uda się wznowić rozgrywki oraz czy nie wywoła to problemu dla czołowych zespołów, grających w obu ligach jednocześnie. Kilka dni temu (więcej piszemy TUTAJ >>) głos w tej sprawie zabrała już Barcelona. Klub z Katalonii oświadczył, że w przypadku konfliktu terminów, wybierze grę w Eurolidze, rezygnując z dokończenia ACB.

RW

.

POLECANE

tagi

Przed nami dwa spotkania. W Stargardzie PGE Spójnia zagra z ekipą ze Słupska, a w Bydgoszczy Enea Abramczyk Astoria będzie chciała sprawić niespodziankę w starciu z mistrzami Polski.
26 / 11 / 2022 16:48

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Przed nami kolejne zmagania zespołów Energa Basket Ligi Kobiet w rozgrywkach FIBA Eurocup Women oraz FIBA Women Euroleague. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja naszych zespołów w poszczególnych rozgrywkach.