PRAISE THE WEAR

Hit 1 ligi: Polonia ogrywa Sokoła, świetny Kamil Chanas

Hit 1 ligi: Polonia ogrywa Sokoła, świetny Kamil Chanas

Przewaga drużyny z Leszna nad niedawnym liderem 1 ligi momentami była zaskakująco duża. Jamalex Polonia 1912 Leszno zasłużenie pokonała Rawlplus Sokół Łańcut 85:74.

Kamil Chanas / fot. Kacper Salamon Fotografia

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>

Do przerwy koszykarze Polonii wyglądali jak kandydat do awansu do ekstraklasy grający z zespołem środka tabeli, a nie cenionym rywalem z Łańcuta. Po 20 minutach było już bowiem aż 50:31. Po przerwie Sokół zagrał nieco lepiej, ale zwycięstwo lesznian nie było już zagrożone.

Najlepszym graczem meczu okazał się Kamil Chanas. Weteran Polonii zdobył 22 punkty i miał 5 asyst, trafił świetne 4/6 z dystansu. Stanferd Sanny dodał 17 punktów i 6 zbiórek, a Marc Oskar – Sanny zanotował aż 9 asyst. Gospodarze zatrzymali rywala na 42% rzutów z gry.

W barwach Sokoła najwięcej punktów zdobył rezerwowy Dawid Zaguła, który trafił 4 trójki i miał 16 punktów, Wiktor Sewioł dodał 14 oczek. Zabrakło skuteczności potencjalnych liderów – Filip Małgorzaciak, Maciej Klima, Bartłomiej Karolak czy Kamil Zywert w ataku zagrali poniżej swoich standardów.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>
POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16