Hit dla Zastalu! Play-offy naprawdę realne

(Eko)Zastal robi swoje i nie patrzy na nikogo! Podopieczni Olivera Vidina są już w lepszej sytuacji niż m.in. Czarni i Anwil.

Starcie w Sopocie spokojnie można było określać hitem kolejki. Szczególnie że Zastal to przecież były pracodawca Żana Tabaka, a obecnie prowadzący go zespół Oliver Vidin jest jego świetnym znajomym. Na 40 minut wszyscy zapomnieli o uprzejmościach i zaczęli rywalizować o kolejne ligowe zwycięstwo.

Trefl musiał gonić rywali niemalże przez całe spotkanie. Zielonogórzanie rozpoczęli mocno, bo od 16:4. Druga kwarta należała jednak do gospodarzy, którzy nie dość, że odrobili całą stratę, to jeszcze objęli pierwsze prowadzenie. Po zmianie stron ekipa Olivera Vidina znów zaczęła odskakiwać. Jak się okazało – na tyle znacząco, że Trefl nie zdołał już doprowadzić do powtórki z drugiej kwarty.

Ten mecz to przede wszystkim kilka wyróżniających się postaci. Rzadko kiedy jednak dochodzi do sytuacji, gdy wygrywa zespół z tak zdecydowanym liderem. A takim był dziś Bryce Alford, który zaliczył najlepszy występ w dotychczasowym sezonie. 32 punkty, w tym aż 7 celnych trójek!

Ale nie tylko Amerykanin prezentował się ponadprzeciętnie. Wynik byłby dużo bardziej niekorzystny dla Trefla, gdyby nie świetne linijki Andrzeja Pluty i Jeana Salumu. Zresztą, warto podkreślić, że Żan Tabak zaczął niedzielne spotkanie piątką z trzema Polakami – Kolendą, Kulikowskim oraz właśnie Plutą.

Co więcej, zielonogórzanie musieli sobie radzić bez trzech naprawdę istotnych zawodników – Hadzibegovicia, Zecevicia oraz Kowalczyka. Mimo tego Zastal zajmuje już 6. miejsce w tabeli. Trudno o stwierdzenie, że play-offy na pewno zawitają do Zielonej Góry, natomiast są na to większe szanse niż na przykład we Włocławku. Dziewiąty Anwil ma obecnie dwie wygrane mniej niż Zastal. Z kolei dla Trefla była to pierwsza porażka w Hali 100-lecia, a siódma w całym sezonie.

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

Los Angeles Lakers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 110:106. Tym sposobem “Jeziorowcy” zapewnili sobie awans do play-offów, a w pierwszej rundzie zmierzą się z Denver Nuggets. Z kolei Pelicans zagrają o ósme miejsce na zachodzie z Sacramento Kings, którzy rozbili Golden State Warriors aż 118:94. Dla “Wojowników” porażka oznacza koniec sezonu.
17 / 04 / 2024 6:38