• Home
  • Europa
  • Hit na otwarcie sezonu – Arka w Gdyni zagra z Barceloną

Hit na otwarcie sezonu – Arka w Gdyni zagra z Barceloną

Share on facebook
Share on twitter

Jeśli nowa jakość, to po całości! Klub z Gdyni poinformował, że 15 września na własnym parkiecie zagra towarzyski mecz z Barceloną, stałym uczestnikiem Euroligi, jednym z najsilniejszych hiszpańskich zespołów.

Jakub Garbacz / fot. A. Romańsk, plk.pl

Nike Zoom KD11 „Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 

Od kilku tygodni jest już jasne, że z zespołu środka tabeli, jakim było Asseco, Arka Gdynia stanie się jedną z drużyn ligowej czołówki, rywalizującym dodatkowo w EuroCup, prestiżowym i silnym sportowo, europejskim pucharze.

Pierwszym krokiem były transfery – drużyna prowadzona przez Przemysława Frasunkiewicza sięgnęła po mocny zestaw graczy zagranicznych. W najbliższym sezonie w Gdyni zagrają James Florence, Deividas Dulkys, Josh Bostic i Robert Upshaw. Z polskich graczy zatrudniono m.in. Adama Łapetę i Filipa Dylewicza.

We wtorek okazało się, że rozmach dotyczy nie tylko budżetu, ale również otoczki. Otwarciu sezonu towarzyszyć ma mecz z Barceloną, która – choć poprzedni sezon miała nieco rozczarowujący – jest jedną z najlepszych marek w Europie. Drużyna prowadzona przez słynnego Serba Svetislava Pesicia ma zagrać w Gdyni 15 września. Arka niebawem ma poinformować o szczegółach dotyczących biletów na to spotkanie.

Nike Zoom KD11 „Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >>