Hitem Anwil z Arką – znamy pary Pucharu Polski!

Share on facebook
Share on twitter

Anwil z Arką oraz Stelmet ze Stalą – to najciekawsze pary ćwierćfinałów. W stołecznym ratuszu przeprowadzono w czwartek losowanie Turnieju Pucharu Polski, który w dniach 14-17 lutego odbędzie się w Warszawie.

fot. A. Romański, plk.pl

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski odbędzie się w Arenie Ursynów w Warszawie od 14 do 17 lutego 2019 r. Zagrają w nim gospodarze: Legia Warszawa oraz siedem najlepszych drużyn w tabeli Energa Basket Ligi na dzień 13 stycznia 2019 r.: Stelmet Enea BC Zielona Góra, Polski Cukier Toruń, Anwil Włocławek, Arka Gdynia, BM Slam Stal Ostrów Wlkp., Polpharma Starogard Gdański oraz MKS Dąbrowa Górnicza.

Oto pełny zestaw par ćwierćfinałowych:

Legia Warszawa – Polpharma

Stelmet Enea BC – BM Slam Stal

*

Polski Cukier – MKS Dąbrowa

Anwil Włocławek – Arka Gdynia

Legia oraz trzy czołowe drużyny: Stelmet Enea BC, Polski Cukier oraz Anwil były rozstawione w losowaniu ćwierćfinałów. Zespół z Warszawy swój pierwszy mecz na pewno rozegra w czwartek o godz. 18:00.

Turniej finałowy odbędzie się po raz trzeci w Arenie Ursynów w Warszawie. Rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji. W poprzednim sezonie po trofeum sięgnęła ekipa Polskiego Cukru Toruń, która w finale pokonała Stelmet Eneę BC Zielona Góra 88:80. MVP całego turnieju został wybrany Karol Gruszecki.

red.

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
POLECANE

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.