REDAKCJA

Horror w Wałbrzychu – Górnik prowadzi 2-0

Mocno napracować musieli się koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych, aby po dwóch spotkaniach serii półfinałowej z Sensation Kotwicą Kołobrzeg prowadzić 2-0. W niedzielę wygrali 101:98 w meczu, w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż dwie dogrywki!
Damian Durski / fot. Alfred Frater, Górnik Trans.eu

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 1300 i do 200 zł na start. Sprawdź! >>

Na razie sporo wskazuje na to, że w finale1. ligi spotkają się dwaj faworyci. Tak bowiem Rawplug Sokół Łańcut, jak i Górnik Trans.eu Wałbrzych po dwóch pierwszych spotkaniach prowadzą 2-0 i są już bardzo blisko awansu. Górnik nie miał jednak łatwej przeprawy, choć dwukrotnie uporał się z Sensation Kotwicą Kołobrzeg. Szczególnie dramatyczny przebieg miało niedzielne starcie.

Spotkanie od początku było niezwykle wyrównane. Górnik tak naprawdę ani przez chwilę nie kontrolował tego meczu, podczas gdy goście w pewnej chwili prowadzili nawet 13 punktami. Ekipa z Wałbrzycha odrobiła jednak straty w czwartej kwarcie, a kibice byli świadkami bardzo zaciętej walki o zwycięstwo. Najpierw w regulaminowym czasie gry, a potem także w dwóch dogrywkach.

Kotwica była bardzo blisko wyrwania wygranej, bo na kilka sekund przed końcem prowadziła 81:79. Kosztowna pomyłka Damiana Pielocha na linii rzutów wolnych dała jednak gospodarzom mały komfort, a do remisu i dogrywki doprowadził Hubert Pabian. W niej gospodarze zdołali uciec na pięć oczek, ale bohaterem Kotwicy okazał się Remon Nelson.

To jego trójka na koniec pierwszej dogrywki podtrzymała nadzieje drużyny z Kołobrzegu. Dogrywka numer dwa znów przyniosła ogromne emocje, a zwycięstwo gospodarzom zapewnił Pabian, trafiając ważne rzuty. W kluczowym momencie z dystansu nie trafił również Pieloch, choć on akurat większych pretensji do siebie mieć nie może – w całym meczu zdobył najlepsze w zespole 30 punktów.

Wśród zwycięzców najlepszym strzelcem z dorobkiem 25 oczek był Marcin Dymała. 18 oczek dołożył Kamil Zywert, a łącznie czterech graczy Górnika zdobyło 15 lub więcej punktów. Kotwica oddała w tym meczu aż 51 prób zza łuku! Trafiła jednak tylko 14 z nich, co dało ledwie 28-procentową skuteczność. Trzeci pojedynek tej serii w przyszłą sobotę w Kołobrzegu.

TK

Przed nami dwa spotkania. W Stargardzie PGE Spójnia zagra z ekipą ze Słupska, a w Bydgoszczy Enea Abramczyk Astoria będzie chciała sprawić niespodziankę w starciu z mistrzami Polski.
26 / 11 / 2022 16:48

Przed nami kolejne zmagania zespołów Energa Basket Ligi Kobiet w rozgrywkach FIBA Eurocup Women oraz FIBA Women Euroleague. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja naszych zespołów w poszczególnych rozgrywkach.