Houston Rockets i kolejny rekord trójek

Share on facebook
Share on twitter

W piątek przeciwko New Orleans Pelicans (122:100) James Harden i spółka trafili aż 24 trójki, co jest najlepszym wynikiem w historii. Podobnie jak 61 oddanych rzutów z dystansu.

(fot. Wikimedia Commons)
(fot. Wikimedia Commons)

To są buty gwiazd NBA – możesz takie mieć >>

Nie myślcie jednak, że Rockets po prostu sobie siepią z dystansu, że to wynik bezradności czy widzimisię. Nie, to ich plan na grę. Mając takich strzelców jak James Harden (w piątek 6/12), Eric Gordon (7/12), Trevor Ariza (5/14), Ryan Anderson (2/8) czy Patrick Beverley (3/8), wejścia w strefę z odrzuceniem piłek na obwód, a potem rzuty po dodatkowym rozrzuceniu, to po prostu plan na grę.

Próbujemy po prostu oddawać dobre rzuty i nieważne, czy są to trójki czy rzuty z dwutaktu. Coś się zawsze zdarzy, drużyna musi wybrać. Nie mam poczucia, że rzucamy trójki na siłę – mówi trener Mike D’Antoni, którego pomysł na grę daje efekty.

Rockets wygrali właśnie dziewiąty mecz z rzędu i z bilansem 20-7 trzymają się mocno na czwartym miejscu w Konferencji Zachodniej. I zapowiadają, że mogę bić kolejne rekordy trójek. W sezonie trafiają 38,5 proc. rzutów z dystansu – trafiają średnio po 14,8 na 38,5 oddanych.

Ten piątkowy rekord, jeśli chodzi o trafienia, wymazał z ksiąg poprzednie, które ustanowili Orlando Magic w 2009 roku oraz Rockets w 2013. Natomiast pod względem oddanych rzutów z dystansu zespół z Houston poprawił własne osiągnięcie z tego sezonu – i to aż o 11 prób.

To był 12. mecz “Rakiet” w tym sezonie, w którym ich zawodnicy oddali przynajmniej 40 rzutów z dystansu – było tak w czterech z pięciu ostatnich spotkań. Te 12 meczów to już wyrównany rekord sezonu, który właśnie Rockets ustanowili w poprzednich rozgrywkach. A mamy dopiero połowę grudnia.

Przy okazji rekordów – James Harden miał w piątek 29 punktów, 11 zbiórek i 13 asyst. To jego szóste w sezonie i 15. triple-double w karierze. Pod tym drugim względem „Brodacz” pobił klubowy rekord Hakeema Olajuwona, który miał 14.

To są buty gwiazd NBA – możesz takie mieć >>

https://www.youtube.com/watch?v=JE24lmmKUNE