PRAISE THE WEAR

HydroTruck już w komplecie – skromnie w Radomiu

HydroTruck już w komplecie – skromnie w Radomiu

Klub z Radomia poinformował oficjalnie, że zakończył budowę składu na sezon 2020/21. W składzie zespołu Roberta Witki znalazło się 3 cudzoziemców i grupa polskich zawodników, którzy wcześniej występowali już w tym klubie.
Robert Witka / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK – zarejestruj się i zgarnij casback aż 200 złotych! >>

HydroTruck to trzecia w lidze (po Enea Astorii i Legii – ich składy TUTAJ>>) drużyna w PLK, która uporała się z budową składu. Nie było rewolucji, można raczej mówić o pewnym odchudzeniu i oparciu się przede wszystkim o lokalne klimaty, w tym zawodników pochodzących z Radomia.

W zespole Roberta Witki zobaczymy trzech Amerykanów. Rozgrywającym i łowcą punktów na być Nick Neal, strzelcem z dystansu Dayon Griffin, a pod koszem walczyć ma Brett Prahl, do niedawna zawodnik Polpharmy. Każdy z nich może dobrze wypaść i sprawdzić się w Radomiu, ale na pewno widać, że wybierając ich, kierowano się także skromnym budżetem.

Wśród Polaków mamy grupę doświadczonych, znanych w Radomiu graczy (Artur Mielczarek, Marcin Piechowicz, Daniel Wall, Jakub Zalewski, Filip Zegzuła) oraz kilku młodych, uzupełniających skład (Aleksander Lewandowski, Mikołaj Kurpisz, Wojciech Wątroba).

Drużynę z ponownie poprowadzi Robert Witka. Całość składu szczegółowo omówimy w najbliższych dniach, a lista graczy na sezon 2020/21 wygląda następująco:

Rozgrywający: Nick Neal, Filip Zegzuła, Patryk Stankowski
Rzucający:  Dayon Griffin, Jakub Zalewski, Kacper Rojek
Niscy skrzydłowi: Marcin Piechowicz, Aleksander Lewandowski, Artur Mielczarek
Silni skrzydłowi: Daniel Wall, Mikołaj Kurpisz
Środkowi: Brett Prahl, Wojciech Wątroba
Trener: Robert Witka

RW

Transfery, nazwiska, składy – wszystkie drużyny sezonu 2020/21 w PLK – TUTAJ >>

POLECANE

tagi

Ta historia w końcu dobiegła końca! Śląsk porozumiał się z Twardymi Piernikami, czego efektem są przenosiny serbskiego koszykarza z Torunia do Wrocławia. W ten sposób ostatni zespół tabeli stracił swojego lidera. Ale czy będzie za nim tęsknić?
7 / 02 / 2023 18:45

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.