HydroTruck wyrywa zwycięstwo Polpharmie

Goście z Radomia przetrzymali napór "Kociewskich Diabłów" w pierwszej połowie, a w końcówce wykazali się większym doświadczeniem. HydroTruck wygrał w Starogardzie Gdańskim 86:78 i umocnił niespodziewaną pozycję w pierwszej ósemce tabeli.
Rod Camphor / fot. A. Romański, plk.pl

Gdyby ktoś oglądał tylko pierwszy kwadrans piątkowego meczu w Starogardzie, mógłby pomyśleć, że to Polpharma ma całkiem udany sezon, a HydroTruck plącze się w ogonie tabeli. Gospodarze grali najlepszą obronę w sezonie, potrafili zbudować nawet 14 punktów przewagi, a radomianie nie grzeszyli skutecznością.

Moment zagapienia nadszedł jednak tuż przed przerwą. Seria błędów gospodarzy pozwoliła rutynowanym zawodnikom z Radomia (10 asyst Obiego Trottera) odrobić straty, a przede wszystkim uwierzyć, że ten mecz wciąż można wygrać.

Do przerwy był remis 35:35, a druga połowa była wyrównana do ostatniej minuty. Wówczas Polpharma popełniła szereg błędów, zwłaszcza odpowiedzialny wówczas za rozgrywania Martynas Paliukenas. Faulowani zawodnicy z Radomia bardzo dobrze wykonywali rzuty wolne (12/13 w całym meczu, 93%!) i dzięki temu zgarnęli minimalne zwycięstwo i mają już naprawdę dobry bilans 7-5.

Najskuteczniejszym graczem zwycięskiego zespołu był Rod Camphor, który trafił 4/5 z dystansu i zdobył 23 punkty. Carl Lindbom dodał 17 oczek, dużo dobrych i ważnych akcji zaliczył pod koszem Adrian Bogucki, który miał 15 punktów i 5 zbiórek.

Polpharma ma już bilans 1-11 i jeśli nie będzie wygrywać meczów takich, jak ten, może zapomnieć o utrzymaniu. Na pochwałę w jej szeregach zasługują Isaiah Wilkins (22 pkt, 8 zbiórek, 4 asysty) oraz przebojowy Daniel Gołębiowski (18 pkt.), który zagrał swój najlepszy mecz w sezonie. Do wygranej wszystkim jednak zabrakło chłodnej głowy.

PG

.

Carl Lindbom z powodu urazu pleców nie zagrał w dwóch ostatnich meczach ligowych Arged BMSlam Stali Ostrów. Pojechał jednak na zgrupowanie kadry swojego kraju i jak nas poinformowano, tam normalnie trenuje i przygotowuje się do meczów reprezentacji. Jak wygląda sytuacja Fina i jego przyszłość w klubie z Ostrowa?
26 / 11 / 2020 19:24

W najnowszym odcinku podcastu gościem Kamila Chanasa jest Sitek, wrocławski raper. Rozmowa o koszykówce, stylu życia i muzyce – nie brak mocnych tekstów i dobrego humoru!

Ratiopharm Ulm pokonał JobStairs Giessen 106:81 w sobotnim meczu niemieckiej BBL. Spotkanie długo będzie się pamiętać w rodzinie Miliciciów, gdyż Igor Milicić Jr., syn byłego trenera Anwilu Włocławek, w wieku 18 lat zadebiutował i od razu zapunktował w niemieckiej ekstraklasie.
1 / 05 / 2020 11:53