Igor Milicić bez nerwów w debiucie – wielkie kłopoty kadrowe Asseco Arki

Share on facebook
Share on twitter
W tym meczu o sensacji nie mogło być mowy. Igor Milicić od zwycięstwa zaczął pracę z zespołem Arged BMSlam Stal Ostrów, który pokonał w niedzielę mocno osłabioną Asseco Arkę Gdynia 87:54. Niestety dla gości, ich problemy zdrowotne jeszcze się w Ostrowie powiększyły – kontuzji kolana doznał bowiem Przemysław Żołnierewicz.
Jakub Garbacz / fot. Rafał Jakubowicz, Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Brak Krzysztofa Szubargi, Mikołaja Witlińskiego, Igora Wadowskiego i Mateusza Kaszowskiego postawił przed meczem zespół Asseco Arki w niezwykle trudnej sytuacji. Trener Przemysław Frasunkiewicz starał się zatrzymać przeważające siły rywali obroną strefową, lecz wystarczyła ona na zaledwie kilka minut wyrównanej gry. Gdy jednak trzy „trójki” w krótkim odstępie czasu trafił Jakub Garbacz (22 pkt, 6×3), to gospodarze odskoczyli, a jedynym pytaniem pozostawał rozmiar ich zwycięstwa.

Jeszcze większym problemem gości niż 10. porażka w sezonie (przy 7 zwycięstwach) jest jednak kontuzja kolana, którą w końcówce 1. kwarty odniósł Przemysław Żołnierewicz. Lider gdynian nieszczęśliwie spadł na nogę w czasie jednego z dynamicznych wejść na kosz i utykając, opuścił parkiet. Obyło się na szczęście bez wielkich oznak bólu, co daje nadzieję, że udało się uniknąć bardzo poważnego urazu. Resztę spotkania „Żólnierz” obejrzał jednak z ławki rezerwowych, z wyciągniętą na krzesełku nogą.

Stal Ostrów spełniła w niedzielę swój obowiązek i wygrała ostatecznie 87:54. Wpływ Igora Milicicia na zespół bardzo trudno jednak ocenić. Po pierwsze – dwukrotny (jako trener) mistrz Polski z Anwilem Włocławek dopiero od kilku dni pracuje z zespołem z Ostrowa. Jeszcze większe znaczenie miała jednak wielka różnica w potencjale kadrowym obu zespołów.

Stalówka wygrała po raz 10. w sezonie (przy 7 przegranych), a szansy na kolejne zwycięstwo poszuka w 2. dzień Świąt Bożego Narodzenia, gdy do Areny Ostrów przyjedzie Polpharma Starogard Gdański.

Tego samego dnia Asseco Arka (bilans 7-10) zagra w Lublinie z Pszczółką Startem.

WM

NBA

Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.