Irving vs. Harden – wielki pojedynek dla Brodacza

Share on facebook
Share on twitter

To już 8 zwycięstw w 9 ostatnich meczach Houston Rockets. Tym razem zespół Mike’a D’Antoniego pokonał Boston Celtics 127:113, a James Harden zdobył aż 45 punktów i trafił 9 trójek.

James Harden / fot. wikimedia commons

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Kontuzja Chrisa Paula nie przeszkadza Houston w zwyciężaniu. Dzieje się tak głównie dzięki Jamesowi Hardenowi, który grudzień ma po prostu fenomenalny. Rockets wygrali 8 z 9 ostatnich meczów, a Harden w tych spotkaniach zaliczał średnio ponad 39 punktów!

Harden to na ten moment najpoważniejszy kandydat do nagrody MVP. Przeniósł już na swoich barkach zespół z dołu tabeli do pierwszej ósemki Zachodu – Rockets z bilansem 19-15 są na 7. miejscu.

James prowadzi w lidze w klasyfikacji najlepszych strzelców z wynikiem 32,3 punktu w każdym meczu. Drugi jest Kevin Durant ze średnią 28,8 punktu. Jest także najczęściej stającym na linii rzutów wolnych zawodnikiem w całej NBA i jedynym, który ma na to okazję ponad 10 razy w meczu. Raczej też nie jest zaskoczeniem, że to do niego należy największa liczba trafionych trójek w lidze.

W meczu przeciwko Celtics trafił 9 razy za 3 z 18 prób. W sumie zaliczył 11/26 z gry i 14/17 z osobistych. Rockets w tym meczu grali w 8. Z ławki podnieśli się tylko Nene Hilario (i to na 10 minut), Austin Rivers i Gerald Green. Przy tak napiętym terminarzu ciężko przypuszczać, że przy tak wąskiej kadrze Rockets w tym sezonie coś osiągną.

W Boston Celtics najskuteczniejszy był Kyrie Irving, 23 punkty. Zabrakło do zwycięstwa dobrej dyspozycji Jaysona Tatuma, tylko 2/7 w tym meczu i 4 punkty.

Dla Rockets terminarz nie zwalnia, a wręcz robi się jeszcze cięższy. Czekają ich mecze kolejno z Pelicans, Grizzlies, Warriors, Trail Blazers i Nuggets.

Grzegorz Szybieniecki, https://twitter.com/gszyb

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>
POLECANE