REDAKCJA

Isaiah Thomas, czyli jak zagrać lepiej po zdobyciu 52 punktów

Isaiah Thomas, czyli jak zagrać lepiej po zdobyciu 52 punktów

W piątek ustanowił swój imponujący rekord punktowy, ale nie miał żadnej asysty. We wtorek zmienił się w świetnego podającego i zaliczył ich aż 15 z Utah Jazz.

thomas
(fot. Wikimedia)

Ten gość wymiata w takich butach >>

Boston Celtics pokonali gości z Salt Lake City 115:104, a Isaiah Thomas, który ostatnio jest w wielkiej formie, reagował na to, co działo się na boisku.

Nie planowałem takiej gry, po prostu brałem to, co dawała mi obrona. Gdy próbowałem atakować, widziałem więcej niż jednego obrońcę przed sobą, więc moim zdaniem było znalezienie otwartego kolegi – mówił.

I tak Thomas zaliczył 15 asyst mając zaledwie jedną stratę. Punkty? Oczywiście, całkiem sporo – we wtorek lider Celtics zdobył ich 29, co złożyło się na kolejny świetny mecz, w którym Thomas był w sumie odpowiedzialny za 65 punktów drużyny. O 13 więcej niż w piątek, bo wtedy, bijąc rekord punktowy, nie zaliczył żadnej asysty.

Inna ciekawostka – w historii klubu mecze z więcej niż 20 punktami i 15 asystami mieli tylko Larry Bird, Dennis Johnson, Dee Brown, Sherman Douglas i Rajon Rondo.

Mecz z Jazz nie był wyrównany, Celtics prowadzili przez całą drugą połowę i kontrolowali spotkanie. Przemęczeni gracze z Utah grali bez George’a Hilla i zakończyli swoją serię czterech zwycięstw.

Celtics trafili aż 17 z 31 trójek, Jae Crowder miał 5/6 i uzbierał 21 punktów w bardzo dobrym występie. A potem tłumaczył, że nakręciły go brawa dla rywala, Gordona Haywarda, którego kibice Celtics widzieliby w Bostonie. – Nie spodobało mi się, odebrałem to jako oznakę braku szacunki dla mnie. To zapaliło we mnie ogień – mówił Crowder.

A Celtics umocnili się w czołówce Wschodu NBA – wygrali 8 z 10 ostatnich spotkań, są na trzecim miejscu z bilansem 21-14, w piątek zagrają u siebie z Philadelphia 76ers.

Zobacz w jakich butach świetnie gra Isaiah Thomas >>

https://www.youtube.com/watch?v=QoB7O7wvfaw

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem w najlepszej piątce kolejki pojawiło się kilku stałych bywalców. Na największe oklaski zasługuje jednak Piotr Wieloch, który w sobotę zaliczył świetny występ, a przede wszystkim poprowadził GKS do zwycięstwa.
30 / 11 / 2022 23:32