Isaiah Thomas w Denver – zagra niemal za darmo

Share on facebook
Share on twitter

Po Celtics, Cavs i Lakers w ciągu jednego roku, czas na próbę w Denver. Isaiah Thomas podpisze kontrakt z Nuggets za minimalną kwotę 2 milionów dolarów.

Isaiah Thomas (fot. wikimedia)

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Isaiah Thomas (29 lat, 175 cm) szukał miejsca, w którym będzie się mógł odbudować po ostatnim szalonym roku – kolejnych zmianach klubów i przede wszystkim kolejnych urazach. Jeśli eksperyment się powiedzie, za rok będzie wolnym agentem z zupełnie inną kartą wyjściową. Klub z Denver, płacąc (jak na NBA) niewielkie pieniądze też ogranicza ryzyko, wiążąc się z graczem, który był ostatnio podatny na kontuzje.

W Nuggets rozgrywający spotka się też z trenerem Michaelem Malone’em, który prowadził Sacramento Kings w początkach kariery Thomasa. Z pierwszych informacji wynika, że klub z Denver chce powierzyć nowemu graczowi rolę rezerwowej jedynki oraz gracza zdobywającego sporo punktów wśród rezerwowych.

Isaiah przechodził ostatnio rehabilitacje po artroskopii biodra, które dokuczało mu w ostatnich sezonach. Po wymianie z Cavs do Lakers, w Los Angeles zagrał tylko 17 meczów. Notował średnio 15.6 punktu oraz 5 asyst na spotkanie, trafiał tylko 38% rzutów z gry. W swoim najlepszym sezonie w Bostonie (2016/17) zdobywał średnio aż 28.9 punktu, był wówczas wybrany do drugiej najlepszej piątki NBA.

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>
POLECANE

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.