Ivan Almeida wolnym agentem – będą chętni z Polski?

Ivan Almeida wolnym agentem – będą chętni z Polski?

Share on facebook
Share on twitter
W swoich mediach społecznościowych Ivan Almeida, największa gwiazda PLK poprzednich dwóch sezonów, ogłosił, że nie jest już zawodnikiem czeskiego Nymburka. Znajdą się chętni w Polsce na jego przechwycenie?
Ivan Almeida / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Ivan Almeida to niezwykle elektryzujące nazwisko w Polsce, ulubieniec kibiców z Włocławka, który był liderem Anwilu zdobywającego złoto w dwóch ostatnich sezonach. Przed obecnymi rozgrywkami Kabowerdeńczyk rozmawiał na temat przedłużenia kontraktu z Anwilem, jednak strony nie doszły do porozumienia.

Almedia wylądował więc w czeskim ERA Nymburk, z którym grał także w Lidze Mistrzów. W poniedziałek Ivan ogłosił na swoich mediach społecznościowych, że rozstaje się z mistrzem Czech za porozumieniem stron. W 13 meczach (liga+BCL) zdobywał średnio 9,7 punktu i zbierał 4,7 w nieco ponad 20 minut spędzanych na parkiecie.

Kabowerdeńczyk jest więc wolnym zawodnikiem, a to natychmiast sprawia, że wraca temat jego powrotu do PLK. Czy jest to realne? Bez poważniejszych zmian w drużynach raczej nie, w końcu zespołu z ligowego topu mają składy już pełne, a raczej inne w grę nie wchodzą ze względów finansowych.

Nie można jednak zapominać, że w poprzednim sezonie Anwil zrobił naprawdę wiele, by ponownie mieć w składzie Almeidę (rozstał się z aż 3 graczami). Być może i tym razem, klub z Włocławka lub inny zespół z Polski widząc wolnego Ivana postawi na roszady w zespole. Na dziś taka opcja wydaje się być jednak mało prawdopodobna. Ale czy inaczej było przed rokiem?.

RW

POLECANE

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?

tagi

W ostatnich dwóch meczach trafił rewelacyjne 13 z 16 trójek, a ostatni mecz poniżej 15 punktów zaliczył 11 listopada. Raymond Cowels jest w świetnej formie, a jego PGE Spójnia zbliża się do miejsca w pierwszej ósemce.
22 / 01 / 2020 16:15

NBA

Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Dopiero co wrócił do gry Kristaps Porzingis, a w Dallas już mają kolejne zmartwienie. We wtorek Mavericks nie dali rady Los Angeles Clippers (było 107:110) i na domiar złego kontuzji doznał Dwight Powell, który najprawdopodobniej zerwał Achillesa.
22 / 01 / 2020 10:19
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30