PRAISE THE WEAR

Izrael podał skład – kto zagra z Polakami?

Izrael podał skład – kto zagra z Polakami?

Bez największych euroligowych gwiazd, ale z graczami z mocnych klubów i ze sporym doświadczeniem Izrael już 20 lutego zagra z Polską mecz eliminacji do mistrzostw Europy. Znamy szeroki skład rywali Polaków.
Deni Avdija / fot. FIBA Europe

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Bez Omriego Casspiego, Yovela Zoosmana (obaj Maccabi Tel Aviv) czy T.J.-a Leafa (Indiana Pacers) do Polski przyjedzie reprezentacja Izraela, która w czwartek, 20 lutego zmierzy się z kadrą Mike’a Taylora w Gliwicach w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2021.

Brak najbardziej znanych nazwisk nie oznacza, że nasi najbliżsi rywale będą mocno osłabieni. Izraelczykom udało się i tak zebrać bardzo ciekawą grupę, z której przynajmniej kilku graczy gra na wysokim poziomie w europejskich rozgrywkach.

Przykładem może być choćby Tamir Blatt z Hapoelu Jerozolima, z którym miał okazję mierzyć się w ramach Ligi Mistrzów Anwil Włocławek. Syn uznanego trenera, Davida Blatta, powinien być jedną z ważniejszych postaci reprezentacji Izraela.

Ciekawym nazwiskiem będzie także Deni Avdija, czyli młody skrzydłowy, który w mockach do tegorocznego draftu NBA znajduje się nawet w pierwszej piątce. Avdija otrzymał od Maccabi Tel Aviv (konflikt terminów Euroligi z FIBA) zgodę na grę w reprezentacji.

W składzie najprawdopodobniej będzie także kilku znanych weteranów, jak chociażby Guy Pnini czy Gal Mekel. Póki co ogłoszono 18-osobowy skład, który w najbliższych dniach zostanie skrócony do meczowej dwunastki.

Pełen skład

Gal Mekel (Reggio Emilia)
Tamir Blatt (Hapoel Jerozolima)
Yam Madar (Hapoel Tel Aviv)
YIftach Zin (Hapoel Gilboa Galil)
Jake Cohen (Maccabi Tel Aviv)
Rafi Menco (Hapoel Eliat)
Adam Ariel (Maccabi Rishon LeZion)
Golan Gutt (Ironi Nes Ziona)
Deni Avdija (Maccabi Tel Aviv)
Bar Timor (Hapoel Jerozolima)
Guy Pnini (Hapoel Holon)
Roman Sorkin (Maccabi Haifa)
Tomer Ginat (Hapoel Tel Aviv)
TJ Cline (Hapoel Holon)
Joe Alexander (Hapoel Holon)
Itay Segev (Ironi Nahariya)
Nimrod Levi (Hapoel Jerozolima)
Idan Zalmanson (Hapoel Jerozolima)

RW

POLECANE

tagi

Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami