Jacek Jarecki w Starcie Lublin – doświadczenie i rzut

Po sezonie w Koszalinie i walce o utrzymanie Jacek Jarecki przenosi się do Lublina, gdzie będzie chciał wrócić do gry o playoffy. 30-letni skrzydłowy uzupełni polską rotację TBV Startu i najprawdopodobniej zastąpi w składzie Marcina Dutkiewicza.

Jacek Jarecki / fot. AZS Koszalin, sportowiec.info

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Jacek Jarecki (30 lat, 196 cm) ma za sobą sezon w barwach AZS-u Koszalin, który choć pozytywnie skończył się pod względem sportowym, tak już finansowo i organizacyjnie był ruchem niestety złym. Wcześniej Jarecki grał w Turowie Zgorzelec, a także 3 lata spędził w Polfarmexie Kutno.

W minionych rozgrywkach był jednym z podstawowych Polaków w rotacji Marka Łukomskiego. Grał średnio 23 minuty i zdobywał w tym czasie 7,6 punktu przy 36% skuteczności w rzutach za 3 punkty. Dokładał do tego także 1,4 zbiórki.

Polski skrzydłowy przenosi się tego lata do Startu Lublin, który będzie jego piątym klubem w PLK. Wiele wskazuje na to, że w składzie zastąpi Marcina Dutkiewicza i będzie uzupełnieniem już skompletowanej polskiej rotacji.

Ważne kontrakty mają Michael Gospodarek, Mateusz Dziemba, Wojciech Czerlonko, Kacper Borowski i Roman Szymański.

Nowe kontrakty, nazwiska i składy wszystkich drużyn na sezon 2019/20 – są TUTAJ >>

Najpierw złapał faul techniczny pod koniec pierwszej kwarty, a potem próbował jeszcze dyskutować z sędziami. Nie podobała mu się też decyzja arbitrów pod koniec spotkania. Luka Doncić przyznaje dziś, że emocje w stosunku do sędziów ponoszą go zbyt często.
9 / 12 / 2019 15:23
Serbsi gigant jest naprawdę zwariowanym gościem. Dallas Mavericks przejechali się w sobotę po New Orleans Pelicans, tym razem wygrywając 130-84 (to już ich trzecie zwycięstwo nad Pels w tym sezonie), a sporo minut dostał m.in. Boban Majranović i rewelacyjnie je wykorzystał.
8 / 12 / 2019 14:40
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

2 / 12 / 2019 10:08