PRAISE THE WEAR

Jakub Karolak oficjalnie w Warszawie – będzie liderem Legii?

Jakub Karolak oficjalnie w Warszawie – będzie liderem Legii?

Doświadczony już strzelec to jakość w polskiej rotacji, jakiej Legia nie miała w poprzednim sezonie. Jakub Karolak do stolicy przeniósł się po 2 sezonach w Treflu Sopot.

Jakub Karolak, fot. A. Romański, plk.pl

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>

Kontrakt Jakuba Karolaka (25 lat, 196 cm) był tajemnicą poliszynela już od dobrego miesiąca, ale Legia zdecydowała się na potwierdzenie transferu dopiero teraz. Jakość jej zestawu polskich graczy była jednym z powodów bardzo nieudanego sezonu – ten ruch jest z pewnością krokiem w lepszym kierunku.

Gra w Legii to także szansa dla Jakuba Karolaka, aby pokazać się w większej roli niż w Sopocie. Po obiecującej grze w Zgorzelcu, w Treflu nie zawsze dostawał tyle szans, ile można się było spodziewać, zazwyczaj był rezerwowym rzucającym.

W minionym sezonie w PLK zdobywał średnio 10.5 punktu, miał 2.3 zbiórki oraz 1 asystę na mecz. Trafiał 58.8 % rzutów za 2 punktu oraz solidne 38% z dystansu.

Swój najlepszy mecz w barwach Trefla zagrał w derbach przeciwko Asseco. Nie tylko zdobył 29 punktów (6/8 za 3 pkt), ale trafił również niesamowity rzut na zwycięstwo. (wideo poniżej)

W Legii Karolak będzie najprawdopodobniej kluczowym polskim graczem, występując tradycyjnie na pozycjach 2-3. Choć oczywiście o rolach w zespole będzie można rozmawiać, gdy poznamy zestaw cudzoziemców w Warszawie. W najbliższych dniach można zaś spodziewać się potwierdzenia kontraktu Sebastiana Kowalczyka.

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>
POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16