Jakub Karolak w Anwilu – awans świetnego strzelca

Jakub Karolak w Anwilu – awans świetnego strzelca

Share on facebook
Share on twitter

Po bardzo udanym sezonie w Legii Warszawa i rewelacyjnych wręcz występach w playoff, Jakub Karolak zrobił następny krok w swojej karierze. Podpisał kontrakt z mistrzem Polski – Anwilem Włocławek.

Jakub Karolak / fot. M. Bodziachowski, legiakosz.com

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Jakub Karolak (26 lat, 196 cm) jest pierwszym nowym graczem Anwilu, zatrudnionym kilka dni po – dość niespodziewanym – rozstaniu z Kamilem Łączyńskim. Doświadczony już, choć wciąż rozwijający się, strzelec będzie jednym z głównych elementów polskiej rotacji mistrza Polski.

W niedawnych playoff, Karolak zagrał doskonałą serię przeciwko Arce Gdynia, zdobywając średnio 21.8 punktu na mecz i trafiając wielkie rzuty. W całym sezonie, w barwach Legii, był kluczowym zawodnikiem, spędzał na parkiecie aż po 30 minut na spotkanie, zdobywał 14.8 punktu, trafiał 34.4 % rzutów z dystansu.

W swojej karierze nowy zawodnik Anwilu Włocławek grał już wcześniej w Treflu Sopot i Turowie Zgorzelec. Jest synem Piotra Karolaka, byłego reprezentanta Polski.

Jak podał klub z Włocławka w oficjalnym komunikacie, czynnikami decydującymi o wyborze Karolaka była jego wszechstronności – możliwość gry na pozycjach rzucającego obrońcy i niskiego skrzydłowego. Kontrakt podpisano na zasadzie 1+1.

RW

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 
POLECANE

Chaotyczny, pełen spięć mecz, zakończony zwycięstwem faworytów. Anwil pokonał na własnym parkiecie PGE Spójnię 110:84. W ważnych rolach wystąpili polscy gracze zespołu z Włocławka – Michał Sokołowski i Jakub Karolak.

tagi

Doczekał się swojej szansy i perfekcyjnie ją wykorzystuje. Jakub Karolak ostatnimi meczami pokazuje, że zasługuje na większe minuty w rotacji Anwilu. Przy okazji sobotniej wygranej ze Spójnią zdobył aż 25 punktów, trafił rewelacyjne 6/7 z dystansu.
25 / 01 / 2020 20:43

NBA

Łudziliśmy się, że to plotka. Ale informację portalu TMZ potwierdził także Adrian Wojnarowski. Legendarny koszykarz Kobe Bryant zginał dziś w katastrofie helikoptera.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Świetna skuteczność, wsad i efektowny blok w trybuny. Drugi solidny mecz rozegrał w piątek Zion Williamson i przyznał, że czuł się dużo lepiej i pewniej niż podczas debiutu. New Orleans Pelicans cały czas obchodzą się jednak ze swoim debiutantem w bardzo ostrożny sposób i nie pozwalają mu grać w końcówkach spotkań. Tym razem przegrali z Denver 106:113.
25 / 01 / 2020 13:26
Pudłuje na potęgę! Choć nadal nikt w NBA nie jest nawet blisko dogonienia Jamesa Hardena w klasyfikacji najlepszych strzelców tego sezonu to jednak ostatnio “Brodacz” znacząco obniżył loty. Na całe szczęście dla Rockets ma on teraz bardzo dobre wsparcie.
25 / 01 / 2020 13:08
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30