Jakub Karolak w Anwilu – awans świetnego strzelca

Share on facebook
Share on twitter

Po bardzo udanym sezonie w Legii Warszawa i rewelacyjnych wręcz występach w playoff, Jakub Karolak zrobił następny krok w swojej karierze. Podpisał kontrakt z mistrzem Polski – Anwilem Włocławek.

Jakub Karolak / fot. M. Bodziachowski, legiakosz.com

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Jakub Karolak (26 lat, 196 cm) jest pierwszym nowym graczem Anwilu, zatrudnionym kilka dni po – dość niespodziewanym – rozstaniu z Kamilem Łączyńskim. Doświadczony już, choć wciąż rozwijający się, strzelec będzie jednym z głównych elementów polskiej rotacji mistrza Polski.

W niedawnych playoff, Karolak zagrał doskonałą serię przeciwko Arce Gdynia, zdobywając średnio 21.8 punktu na mecz i trafiając wielkie rzuty. W całym sezonie, w barwach Legii, był kluczowym zawodnikiem, spędzał na parkiecie aż po 30 minut na spotkanie, zdobywał 14.8 punktu, trafiał 34.4 % rzutów z dystansu.

W swojej karierze nowy zawodnik Anwilu Włocławek grał już wcześniej w Treflu Sopot i Turowie Zgorzelec. Jest synem Piotra Karolaka, byłego reprezentanta Polski.

Jak podał klub z Włocławka w oficjalnym komunikacie, czynnikami decydującymi o wyborze Karolaka była jego wszechstronności – możliwość gry na pozycjach rzucającego obrońcy i niskiego skrzydłowego. Kontrakt podpisano na zasadzie 1+1.

RW

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 
Legia obudziła się za późno, Stal po prostu była lepsza w tym półfinale. W spotkaniu numer 3 gospodarze z Ostrowa potwierdzili swoją wyższość i pokonali drużynę z Warszawy 95:87. Arged BM Slam Stal od 28 kwietnia rywalizować będzie w finale PLK z Enea Zastalem Zielona Góra.
17 / 04 / 2021 19:45

NBA

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie widział nawet obręczy, kiedy oddawał rzut za 3 punkty na zwycięstwo. Niemal stracił równowagę i w ostatniej chwili zdążył wypuścić piłkę z rąk, a ta jakimś cudem wpadła do kosza, co Luka Doncić zdołał już zobaczyć. Mavericks wygrali dzięki temu 114:113 z Memphis Grizzlies.
15 / 04 / 2021 10:34
Kilka dni po historycznym meczu w Warszawie, w którym na zakończenie sezonu regularnego Legia pokonała Kinga 137:43, także w Turcji doszło do wyjątkowo jednostronnego spotkania. W niedzielnym meczu na szczycie (to nie żart) Fenerbahce Stambuł wygrał z osłabionym Pinarem Karsiyaka aż 117:59.
Tomislav Gabrić Wielkanoc zapamięta na długo. Zaledwie 3 godziny po ogłoszeniu informacji o podpisaniu kontraktu były gracz Enea Astorii zadebiutował w niemieckim Oldenburgu. Jego nowy zespół wygrał w Wuerzburgu aż 116:66, a reprezentant Chorwacji w ciągu 18 minut zdobył… 20 punktów.