Jakub Wojciechowski – kadra zmienia ludzi!

Share on facebook
Share on twitter

Przed zgrupowaniem środkowy Capo d’Orlando notował średnio 8,9 punktu oraz 4,8 zbiórki. Po dobrym indywidualnie meczu reprezentacyjnym z Litwą utrzymuje świetną formę – w czterech ostatnich spotkaniach zdobywał już po 16,7 punktu oraz 6,5 zbiórki.

Jakub Wojciechowski (fot. basketballcl.com)

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Przemiana, jaką przeszedł Jakub Wojciechowski (213 cm) w ostatnich tygodniach, robi wrażenie. Zadomowiony we Włoszech 27-letni środkowy zniknął na kilka lat z naszych radarów, a tu się okazuje, że jeśli podtrzyma obecną formę, to może na stałe zastąpić w kadrze Adama Hrycaniuka.

We wtorek Wojciechowski rozegrał kolejne dobre spotkanie po zgrupowaniu – w Lidze Mistrzów z tureckim  Gaziantepem zdobył 17 punktów i miał 7 zbiórek w 29 minut na boisku. Miał 8/16 z gry, był drugim strzelcem Capo d’Orlando, jego drużyna wygrała 83:57.

Nie wiadomo, czy to Mike Taylor i obecność w reprezentacji dały Wojciechowskiemu takiego kopa, czy to po prostu kolejny krok po solidnym początku sezonu, ale fakty są takie, że środkowy z Łodzi wskoczył na wyższy poziom – próbka meczów jest niby niewielka, ale 16,7 punktu oraz 6,5 zbiórki, a także 59 proc. skuteczności z gry w Lidze Mistrzów i Serie A łącznie, to naprawdę dobre cyferki.

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>
POLECANE

Na boisku najbardziej brakuje obrony i zbiórek, a skład drużyny z Wrocławia po prostu jest źle zbudowany. Wszystko wskazuje na to, że za kiepski początek sezonu posadą zapłaci Andrzej Adamek, ale sama wymiana trenera nie uratuje jeszcze sytuacji.

tagi