Jalen Hayes – Spójnia zaczyna obiecująco

Jalen Hayes – Spójnia zaczyna obiecująco

Share on facebook
Share on twitter

Amerykański skrzydłowy prosto z NCAA ma być pierwszym cudzoziemcem zatrudnionym przez beniaminka PLK. Jalen Hayes, według nieoficjalnych informacji, zagra w Spójni Stargard.

Jalen Hayes / fot. Oakland University

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>

Od kilku dni o tym transferze mówi się w Stargardzie, sam zawodnik także dał do zrozumienia w mediach społecznościowych, że rozpocznie zawodową karierę od gry w PLK. Jalen Hayes (201 cm) był w NCAA liderem uczelni Oakland w stanie Michigan.

W ostatnim sezonie w lidze akademickiej grał po aż 35 minut na spotkanie. Notował 18.8 punktu, 8.1 zbiórki oraz 2 asysty na mecz, trafiał 52.5 % rzutów z gry. Bardzo atletyczny, leworęczny, wszechstronny zawodnik, mogący grać na pozycjach trzy i cztery. Według ekspertów, do znalezienia się w drafcie, zabrakło mu lepszego rzutu z dystansu, ale wciąż ma potencjał, aby ten element poprawić.

Z ciekawostek – jego zakochani w koszykówce rodzice z miasta Lansing w Michigan dali mu na imię Jalen na cześć Jalena Rose’a z legendarnego Fab Five. Z kolei jego brat ma na imię Jawan i jest to to skojarzenie z Juwanem Howardem. Już przychodząc do Oakland Jalen był uznawany ze gwiazdę szkół średnich. Na boisku szło mu rewelacyjnie, poza nim nieco gorzej – głośna stała się sprawa jego czasowego zawieszenia przez NCAA na skutek niewystarczająco dobrych ocen semestralnych.

Jalen Hayes ma być pierwszym cudzoziemcem w nowym składzie Spójni i zapowiada się na bardzo ciekawy transfer. Klub ze Stargardu nader oszczędnie gospodaruje informacjami na temat swoich działań. Wiadomo jedynie, że nowym polskim graczem będzie Piotr Pamuła, a zespole pozostają: Hubert Pabian, Dawid Bręk, Marcin Dymała, Wojciech Fraś, Marcel Wilczek i Maciej Raczyński. Z ważnych zawodników poprzedniego sezonu, Alan Czujkowski przeniósł się do AZS Koszalin.

TS

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>
POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08