James Florence – MVP ligi wylądował w Libanie

James Florence – MVP ligi wylądował w Libanie

MVP poprzedniego sezonu PLK, Amerykanin, który przez ostatnie 3 lata grał na polskich parkietach, przenosi się do Libanu. James Florence został nowym zawodnikiem trzeciej drużyny tamtejszej ligi, Champville.

James Florence / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

James Florence (31 lat, 185 cm) po dwóch latach w Zielonej Górze – jednym złocie i MVP Finałów w 2017 roku, przeniósł się do Gdyni, gdzie obok Josha Bostica był największą gwiazdą zespołu prowadzonego przez Przemysława Frasunkiewicza.

W PLK Amerykanin notował średnio 17,6 punktu i 4,6 asysty w niecałe 27 minut gry. Trafiał bardzo dobre 42% rzutów za 3 punkty, które czasem oddawał nawet i z 10 metrów. To właśnie te jego dalekie i szalone trójki (choćby 10 w meczu z Kingiem Szczecin) oraz serie punktowe w czwartych kwartach, którymi prowadził Arkę do zwycięstw, zapamiętamy najbardziej.

Jego ogromny wpływ na grę zespołu z Gdyni i właśnie te pojedyncze występy w końcówkach, dzięki którym Arka wygrywała mecze, sprawiły że Florence zyskał uznanie w oczach trenerów, którzy w głosowaniu przyznali mu nagrodę MVP sezonu 2018/19.

Mimo świetnego roku w jego wykonaniu Arka nie zdecydowała się na przedłużenie kontraktu z Jamesem, a w jego miejsce sprowadziła Phila Greene’a. Nikt inny z Polski także nie sięgnął po Amerykanin, który (według doniesień Sportando) ostatecznie obrał dość zaskakujący kierunek – Liban.

Champville, nowy zespół Florence’a, poprzedni sezon zakończył na 3. miejscu (na 8 zespołów) w tamtejszej lidze. W tym klubie w minionych rozgrywkach występował m.in. znany z Trefla Sopot Ater Majok, a w ostatnich dwóch latach jedną z największych postaci ligi libańskiej był Walter Hodge, niegdyś gwiazda Stelmetu i całej ligi. Hodge będzie kontynuował swoją przygodę z tą ligą także w kolejnym sezonie, w klubie Sagesse Al Hekmeh Bejrut.

GS
NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.