PRAISE THE WEAR

James Harden holuje piłkę? Bywają jeszcze gorsi

James Harden holuje piłkę? Bywają jeszcze gorsi

Mnóstwo kibiców narzeka, że przez styl gry Jamesa Hardena i jego kolegów, mecze Houston Rockets ogląda się naprawdę ciężko. Tymczasem jest w NBA kilku graczy, którzy przy piłce utrzymują się zwykle jeszcze minimalnie dłużej niż słynny brodacz. Rekordzistą bieżącego sezonu jest Trae Young.
James Harden / fot wikimedia commons

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Mówicie, że to nudne, jak jeden gość klepie piłkę, często w miejscu, a reszta się przygląda czekając na jego decyzję i rozwój wydarzeń? To faktycznie denerwujące, ale nie powinno się za to krytykować – jak teraz – wyłącznie Jamesa Hardena i Rockets.

Jak widać ze statystyk NBA (warunek – średnia na poziomie minimum 60 dotknięć na mecz), dwóch znanych graczy utrzymuje się w trakcie jednego posiadania jeszcze dłużej przy piłce niż Harden. Są to Trae Young z Atlanta Hawks oraz Damian Lillard, lider Portland Trail Blazers.

Średnia długość kontaktu z piłką (w sekundach):

1. Trae Young – 6.27
2. Damian Lillard – 6.22
3. James Harden – 6.15
4. Derrick Rose – 5.85
5. Spencer Dinwiddie – 5.75

Jeśli nie brać pod uwagę liczby kontaktów z piłką na mecz, to graczem najbardziej monopolizującym grę w NBA jest D.J. Augustin z Orlando Magic, który na jedno swoje posiadanie potrzebuje średnio aż 6.36 sekundy.

PG

.

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W przesądy nie wierzymy, natomiast – faktycznie – trzynastka okazała się pechowa, przynajmniej tym razem. 22. kolejka była zdecydowanie najsłabszą i najmniej porywającą z dotychczasowych.
1 / 02 / 2023 18:05
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.