James Harden oszalał – 57 punktów! (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Nie da się go zatrzymać! To już trzeci mecz w tym sezonie na 50 i więcej punktów Jamesa Hardena. Tym razem, w wygranym meczu przeciwko Memphis Grizzlies 112:94, zdobył 57 punktów. Do pobicia rekordu kariery zabrakło mu 4 punktów.

James Harden / fot. wikimedia commons

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Jeszcze dzień wcześniej Rockets grali mecz z Orlando Magic, w którym James Harden spędził na parkiecie aż 43 minuty. Nie przeszkodziło mu to w tym, by już w pierwszej połowie meczu przeciwko Memphis Grizzlies zdobyć 36 punkty, co jest nowym rekordem klubu.

To już 17. mecz z rzędu na przynajmniej 30 punktów, co pozwoliło mu przebić serię Kobiego Bryanta. Więcej 30-stek z rzędu miał tylko Wilt Chamberlain – 20. To także 14. mecz w tym sezonie Hardena na 40 i więcej punktów, takich występów w ostatnich 11. meczach miał aż 8.

W Orlando nie popisał się formą strzelecką, trafił zaledwie 1 rzut z 17 oddanych z dystansu. Z Grizzlies za 3 trafił 5 razy na 16 prób, w sumie zaliczył skuteczność z gry na poziomie 51% (17/33).

Rotacja Rockets jest osłabiona, wręcz bardzo osłabiona. Poza grą jest Chris Paul, ostatnio do niego dołączyli Clint Capela i Eric Gordon. Houston mimo to wygrywają, a to wszystko dzięki Hardenowi. Jeśli Rockets utrzymają się w najlepszej czwórce Zachodu, to chyba wyścig po nagrodę MVP odbędzie się w tym sezonie bez emocji.

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>
POLECANE