James Harden wreszcie MVP – dziś gala w NBA

Share on facebook
Share on twitter

Dawno znamy już mistrza NBA w sezonie 2017/18, wiemy też już jak wybierały kluby w tegorocznym drafcie. Na deser zostało już tylko wręczenie nagród indywidualnych za sezon regularny – w poniedziałek pierwszą statuetkę MVP w karierze odbierze najprawdopodobniej James Harden.

James Harden / fot. wikimedia

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

To już drugi rok, w którym NBA organizuje właśnie tego typu ceremonię na zakończenie sezonu. Rozdane zostaną nagrody we wszystkich indywidualnych kategoriach jak MVP, najlepszy obrońca czy największy postęp, ale poznamy również m.in. najlepsze zagranie sezonu. Najwięcej uwagi poświęca się oczywiście nagrodzie dla najbardziej wartościowego zawodnika sezonu regularnego.

Finalistów jest trzech: James Harden, Anthony Davis oraz LeBron James. Zdecydowany faworyt jest jednak jeden i wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek wieczorem statuetkę MVP odbierze gracz Houston Rockets. Harden nie tylko był królem strzelców ligi ze średnią 30.4 punktów na mecz, ale też poprowadził swój zespół do najlepszego w NBA bilansu 65 zwycięstw i 17 przegranych.

Tegoroczna gala odbędzie się w Los Angeles, a jest to dla Hardena miejsce wyjątkowe, gdyż wizyta w Mieście Aniołów jest dla niego jak powrót do domu. 28-latek urodził się w Kalifornii i to właśnie w L.A. stawiał pierwsze kroki na koszykarskim parkiecie. Na ceremonii nie będzie sam – pojawić mają się koledzy z drużyny, z czego Eric Gordon i Clint Capela nominowani są do innych nagród.

Co ciekawe, Harden jedną nagrodę MVP za sezon regularny już zgarnął – wygrał w głosowaniu zawodników. Oficjalne głosowanie – jak co roku przeprowadzone wśród akredytowanych dziennikarzy – odbyło się z kolei po zakończeniu sezonu regularnego, dlatego na wynik na pewno nie miała wpływu porażka Rockets w finale konferencji z Golden State Warriors.

Listę wszystkich nominowanych znajdziecie TUTAJ>>. Gala w nocy z poniedziałku na wtorek o 3:00 czasu polskiego.

Tomek Kordylewski

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>
POLECANE