James Harden z rekordem kariery – sam to wygrał! (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Od kilku tygodni nikt i nic nie jest w stanie go zatrzymać. James Harden zdobył najlepsze w karierze 61 punktów w zwycięskim 114:110 spotkaniu z New York Knicks. Tylko jednego punktu zabrakło mu do wyrównania rekordu Madison Square Garden.

James Harden / fot. wikimedia commons

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Styczeń jest dla Jamesa Hardena miesiącem kosmicznych dokonań. Kiedy ze składu wypadł Chris Paula i Clint Capela, przez jakiś czas kontuzjowany był także Eric Gordon, James Harden postanowił wziąć losy drużyny w swoje ręce i potraktował to dość dosłownie.

W styczniu Houston Hardens Rockets rozegrali 11 spotkań. Tylko 4 razy schodził w nich poniżej 40 punktów, co daje mu w sumie statystyki na poziomie (proszę się czegoś złapać): 44 punktów, 8,3 asysty, 8,3 zbiórki i średnio ponad 29 rzutów z gry oddanych w każdym z nich.

Tym razem Rockets gościli w nowojorskiej Madison Square Garden, gdzie wygrali 114:110. Harden nie mógł sobie wybrać lepszej sceny na pobicie rekordu swoje kariery. James zdobył 61 punktów z 38 rzutów, trafił 5 z 20 trójek i 22 rzuty wolne z 25. Miał także 15 zbiórek i 4 asysty. Tylko jednego punktu zabrakło mu wyrównania rekordu punktowego nowej MSG. Wciąż jest on w rękach Carmelo Anthony’ego.

Koszykówka Rockets już w sposób drastyczny sprowadza się do gry 1 na 1 Hardena. Aż 263 ostatnie punkty, które zdobył, nie było asystowanych, co oznacza, że James gra praktycznie sam.

Ktoś ma jeszcze wątpliwości, kto jest MVP tego sezonu?

GS

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>
POLECANE

W Stargardzie szybko znaleziono zastępstwo dla Kamila Piechuckiego. Nowym trenerem PGE Spójni ma zostać Jacek Winnicki, który po 3. kolejce został zwolniony z BM Slam Stali Ostrów. To właśnie przeciwko swojemu byłem klubowi będzie debiutował.

tagi