James Washington – Start zostaje z Prezydentem

Share on facebook
Share on twitter

W Lublinie stawiają na stabilizację – przez kolejne 2 sezony rozgrywającym Starty ma pozostać James Washington. Trener David Dedek był zadowolony z jego gry w minionych rozgrywkach.

James Washington / fot. Przemysław Gąbka, Start Lublin

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

– Bardzo cieszymy się, że klub porozumiał się z Jamesem, ponieważ zdecydowaliśmy się nadal stawiać na kontynuowanie pracy rozpoczętej w zeszłym sezonie. W poprzednich rozgrywkach zawodnik pokazał na boisku, że jest prawdziwym liderem i jestem przekonany, że w kolejnym sezonie również poprowadzi zespół do dobrych wyników – przyznaje David Dedek, trener TBV Startu, w wypowiedzi cytowanej przez oficjalną stronę klubu.

Rozgrywający z USA wystąpił w 32 meczach, w których spędzał na parkiecie średnio ponad 32 minuty i notował 16.2 punktu, 6.1 asysty oraz 2.9 zbiórki. 30-letni rozgrywający trafiał dobre 40% rzutów z dystansu, ale miał też średnio aż 3.3 straty, co było drugim najgorszym wynikiem w lidze.

Sezon 2018/2019 będzie dla Washingtona trzecim z rzędu, który spędzi w Polsce. Poza TBV Startem, występował w naszym kraju w Anwilu Włocławek. Wcześniej grał w Niemczech, Szwecji, Belgii, Chorwacji i Francji.

Start zagrał całkiem niezły sezon, zajął 9. lokatę i niewiele zabrakło mu do playoff. Zaimponował bardzo dobrą obroną, a gra w ataku oparta w bardzo dużym stopniu o dwóch Amerykanów – James Washington był jednym z nich, obok oczywiście Chavaughna Lewisa. Stabilizacja składu w Lublinie to dobry sygnał, czekamy na informacje o dalszych, kluczowych ruchach kadrowych.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE

tagi