PRAISE THE WEAR

Janis Berzins – Łotysz na skrzydle Stelmetu (WIDEO)

Janis Berzins – Łotysz na skrzydle Stelmetu (WIDEO)

Łotewski skrzydłowy, Janis Berzins, który większość swojej kariery spędził w ojczyźnie, wzmacnia Stelmet Enea BC Zielona Góra. W ostatnim sezonie, w barwach BK Venstpils, notował średnio 12 punktów w lidze estońsko-łotewskiej.
Janis Berzins / fot. BCL

PZBUK – zarejestruj się i zgarnij cashback aż 200 złotych! >>

Janis Berzins (27 lat, 201 cm) większość swojej dotychczasowej kariery spędził w najmocniejszych klubach w swojej ojczyźnie – VEF Ryga i BK Ventspils, w którym występował także w poprzednim sezonie. Łotysz w swoim CV ma także kilka meczów we Włoszech, w Orlandina Basket, gdzie miał okazję spotkać Pawła Kikowskiego. Janis w przeszłości był młodzieżowym reprezentantem Łotwy, grał także z drużyną seniorów na Eurobaskecie w 2013 roku. 

Berzins z powodu kontuzji stracił cały sezon 2017/18. Po ciężkim urazie wrócił do ojczyzny, konkretnie do BK Ventspils, gdzie spędził dwa ostatnie lata. W minionych rozgrywkach notował średnio 12 punktów w lidze estońsko-łotewskiej, oraz 11 punktów w FIBA Europe Cup.

.

W nadchodzącym sezonie Berzins będzie z kolei zakładał koszulkę Stelmetu Enea BC. Klub z Zielonej Góry na czwartkowej konferencji prasowej ogłosił ten transfer. Łotysz będzie dzielił minuty na pozycji numer 3 z Cecilem Williamsem, może także wspomagać zespół z pozycji silnego skrzydłowego.

Janis ma podobne warunki fizyczne do Jarosława Zyskowskiego i dość zbliżoną rolę do tej polskiego skrzydłowego w zeszłorocznym Stelmecie może pełnić. Berzins tak skuteczny (szczególnie z dystansu) jak „Zyzio” raczej nie będzie, ale może za to sprawdzać się w atakowaniu kosza czy szybkim ataku.

Zielonogórzanie mają już w składzie czterech graczy zagranicznych – wcześniej kontrakty podpisali Cecil Williams, Geoffrey Groselle i Tony Meier. 

GS

Transfery, nazwiska, składy – wszystkie drużyny sezonu 2020/21 w PLK – TUTAJ >>

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16