Janusz Jasiński – czy są jakieś granice obciachu?

Właściciel Stelmetu gwałtownie przerywając konferencję prasową, narobił wstydu klubowi z Zielonej Góry i całej lidze. Pokazał też trenerowi Arturowi Gronkowi i Łukaszowi Koszarkowi, że ich nie szanuje.

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Koniec imprezy! – krzyczał Janusz Jasiński, przerywając w połowie zdania Koszarkowi i nakazując swoim pracownikom zakończenie konferencji prasowej po porażce z MKS Dąbrowa i natychmiastowe udanie się na spotkanie z kibicami. Dziennikarzy, którzy usiłowali protestować i słusznie przypominać o standardach wysłał do… sędziego, aby mu podziękować.

Na nagraniu z przerwanej konferencji widać, jak bardzo zaskoczeni i zmieszani są Koszarek z Gronkiem. Kapitan Stelmetu próbował ratować się żartem „dobra, wszystko już powiedziałem„, mina trenera mówiła chyba wszystko.

Kluczowy fragment konferencji:

Późnym wieczorem Jasiński kontynuował aluzje pod adresem sędziów na Twitterze. Sędziom, którzy – nawet jeśli mieli jakieś dyskusyjne gwizdki – z pewnością nie wypaczyli wyniku meczu z MKS Dąbrowa.

Napisał m.in. „Powinniśmy ten mecz przerwać, aby nie firmować tej farsy„. Nazwał też sędziego „spielbergiem z bożej łaski„, pisał m.in. „wstyd to kraść komuś złudzenia, sponsorom pieniądze, a kibicom widowiska„. Jednym słowem – sugerował złą wolę arbitrów i robił to w kiepskim stylu.

Oczywiście nie jest to pierwszy wybryk Janusza Jasińskiego, znanego już z zachowań, które eufemistycznie można nazwać kontrowersyjnymi. Tym razem jednak sytuacja jest szczególna – reprezentant Stelmetu ma być jednym z kilku przedstawicieli ligi, negocjującym z PZKosz przejęcie przez kluby części akcji PLK.

Już przed sezonem – po publicznych wycieczkach przedstawicieli klubu pod adresem prezesa PLK Marcina Widomskiego – relacje z ligą i związkiem nie były najlepsze. Niedzielne zajście na pewno ich nie poprawi, a pozycja negocjacyjna Jasińskiego w rozmowach osłabła. Związek jest przecież zdominowany przez środowisko sędziowskie, byłym sędzią jest prezes Grzegorz Bachański.

No i na przyszłość – jeśli w tak żenujący sposób zachowuje się osoba, która może być w przyszłości kimś ważnym w PLK, to jak ta liga będzie wyglądać?

Tomasz Sobiech

Pierwszym meczem po wielkie przerwie będzie mecz orlando Magic – LA Clippers. Koszykówka NBA w nieoficjalnym wydaniu już 22 lipca. To właśnie wtedy w Orlando zostaną rozegrane pierwsze mecze rozgrzewkowe. Każdy zespół ma zagrać w trzech takich sparingach.
5 / 07 / 2020 10:09
Trwająca już prawie cztery miesiące przerwa w rozgrywkach NBA może być dla niektórych zespołów korzystna. Anthony Davis uważa, że Los Angeles Lakers, dzięki pauzie, mają jeszcze większe szanse na zdobycie w tym roku mistrzostwa.
4 / 07 / 2020 15:30
Gościem Kamila Chanasa jest Jakub Zamojski, znany sędzia międzynarodowy i PLK. Analizuje zmieniające się przypisy koszykówki, m.in. te o krokach. Mówi też, czy słusznie gospodarza programu usunięto z boiska…

1 / 05 / 2020 11:53
23 / 03 / 2020 12:34