Janusz Jasiński: Zostanie może 30% składu Stelmetu

Janusz Jasiński: Zostanie może 30% składu Stelmetu

Share on facebook
Share on twitter
Jak zostanie 30% składu, to będzie dobrze – mówi w Radiu Zielona Góra Janusz Jasiński. Prezes Stelmetu Enei BC zdradził, że największe pieniądze klub planuje zainwestować w pozycję rozgrywającego. Obawy z kolei są o polskich zawodników.
Trener Żan Tabak i jego zespół / fot. A. Romański, plk.pl

Kompleksowa oferta medyczna we Wrocławiu– poznaj SportsMedic >>

Prezes Stelmetu i jednocześnie członek rady nadzorczej PLK, Janusz Jasiński, udzielił obszernego wywiadu Jackowi Białogłowemu z Radia Zielona Góra, w którym opowiedział zarówno o burzliwych naradach dotyczących nowego sezonu, ale także o budowie składu na następny sezon.

Jasiński jest już po pierwszych rozmowach z trenerem Żanem Tabakiem, które dotyczyły kształtu zespołu i planów na kompletowanie drużyny. Trener Tabak bardzo ucieszył się z informacji o 6 graczach zagranicznych. Powiedziałem mu, że już od początku w oparciu o to może budować skład – mówi prezes Stelmetu Enei BC.

Priorytetem dla klubu na ten moment są zawodnicy z poprzedniego sezonu oraz Polacy. Przedstawiliśmy ofertę wszystkim zawodnikom z poprzedniego sezonu. Pewne rozmowy trwają, niektóre obiecujące. Sytuację oceniam jednak tak – jak 30% składu zostanie, to będzie dobrze – mówi Jasiński. Dodaje, że raczej tyczy się to graczy polskich niż zagranicznych. 

To właśnie skompletowanie jakościowej polskiej rotacji będzie zdaniem prezesa klubu z Zielonej Góry największym wyzwaniem. Stelmet czeka na odpowiedzi na propozycje nowych umów od Jarosława Zyskowskiego i Marcela Ponitki – kluczowych graczy zespołu z Zielonej Góry w poprzednim sezonie. Warto przypomnieć, że Zyskowski zdecydował się na wyjazd za granicę, do niemieckiej Rasty Vechta, z którą powalczy o mistrzostwo Niemiec w turnieju dokańczającym sezon 2019/20 (więcej TUTAJ>>). 

Może puchary przekonają

Jasiński uważa jednak, że Stelmet ma mocne argumenty w rozmowach z Polakami. Wymienia poprawiającą się reputację klubu, osobę trenera Tabaka i grę w europejskich pucharach. Na stole leżą trzy zaproszenia – z EuroCup, Ligi Mistrzów i ligi VTB. – twierdzi prezes klubu z Zielonej Góry. Najszybciej odpowiedzi trzeba udzielić władzom Euroligi, czyli organizatorom EuroCup.

Prezes Stelmetu przekonuje, że prace nad składem mocno ruszyły. Wiele wskazuje na to, że mniejszy budżet wymusi zmianę koncepcji budowy zespołu. Trener upiera się mocno przy pozycji numer 1, więc trochę odpuszczamy wysokich. Trener chce mieć na pozycji rozgrywającego, czy na dwójce gracza, które będzie robił różnicę. – mówi Jasiński.

Wiadomo już, że trzeba będzie znaleźć zastępcę za Ludde Hakansona, który podpisał kontrakt w Hiszpanii (więcej TUTAJ>>). Nowy klub znalazł już także Joe Thomasson (więcej TUTAJ >>).

PG

.

POLECANE

tagi

NBA

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53