Jarosław Mokros w Stelmecie? – jest już w Zielonej Górze

Jarosław Mokros w Stelmecie? – jest już w Zielonej Górze

Share on facebook
Share on twitter

Jarosław Mokros, skrzydłowy reprezentujący ostatnio Energę Czarnych Słupsk jest coraz bliżej kontraktu z mistrzem Polski. Według doniesień Radia Zielona Góra, przechodzi właśnie badania lekarskie w Stelmecie.

Jarosław Mokros (Fot. Andrzej Romański/Plk.pl)
Jarosław Mokros (Fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

Dziś w hali CRS pojawił się też w czasie treningu Jarosław Mokros, który jest „obiektem pożądania” Stelmetu BC. Przechodził pierwsze badania, kolejne ma mieć jutro. Jego sytuacja jeszcze jednak nie jest wyjaśniona. Wiemy nieoficjalnie, że klub ma już z nim porozumienie – podał w sobotni wieczór Jacek Białogłowy na antenie Radia Zielona Góra.

Taki news nie jest jakimś wielkim zaskoczeniem, ponieważ zawodnika od dawna wiązano właśnie ze Stelmetem. Mówi się o nawet kilkuletnim kontrakcie.

Status Mokrosa nadal jest niejasny. Od wielu tygodni trwa spór proceduralny w sprawie jego kontraktu i do jego rozstrzygnięcia zapewne potrzebny będzie arbitraż. Zdaniem zawodnika i jego agenta, klub nie wywiązał się ze zobowiązań i umowa z Czarnymi przestała obowiązywać. Zdaniem prezesa Andrzeja Twardowskiego, nie było podstaw do rozwiązania kontraktu i gracz nadal powinien trenować w Słupsku. Klub odmówił wydania listu czystości i oświadczył, że zawiesza zawodnika za odmowę udziału w treningach.

Jarosław Mokros był kluczowym graczem Czarnych w poprzednim sezonie i ulubieńcem miejscowych kibiców, wcześniej ocierał się nawet o szeroką kadrę. Tego sezonu, w związku z urazem tak naprawdę na dobre nie zaczął, wystąpił w 7 spotkaniach i nie pokazał w nich za wielu atutów. Niezależnie od tego – na rynku transferowym PLK wartościowy Polak zawsze jest bardzo łakomym kąskiem.

Prezes Twardowski podczas jednej ze swoich konferencji prasowych dziękował przedstawicielom innych klubów, m.in. Turowa Zgorzelec za to, że wobec niewyjaśnionego jeszcze sporu z zawodnikiem, nie podejmują rozmów na temat ewentualnego transferu. Jak widać, najwyraźniej w Zielonej Górze nie ma podobnych dylematów.

TS

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

POLECANE

tagi

„Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa. Pieśni o Małym Rycerzu”. Pieśń znana z hal siatkarskich już niedługo może zagościć na meczach Śląska Wrocław. I to nie w chwilach słabości, ale w uznaniu dla pracy trenera Olivera Vidina. Pod jego wodzą drużyna 17-krotnego mistrza Polski wygrała 6 z 9 spotkań i jest na dobrej drodze, aby awansować do fazy play-off.
27 / 01 / 2020 18:33

NBA

Właściwy ruch, oznaka szacunku i szansa, aby należycie przygotować pożegnanie. NBA oficjalnie przełożyła wtorkowe starcie między Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers z powodu tragicznej śmierci Kobe Bryanta, który zginął w katastrofie helikoptera w niedzielę.
28 / 01 / 2020 0:22
Niezwykły filmik zapada w pamięć równie mocno, jak i urywki z grą Kobego w NBA. Za kilkuminutowe arcydzieło “Dear Basketball” koszykarz został w 2018 roku uhonorowany Oscarem. Warto zobaczyć to wideo w całości!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24