Jarosław Zyskowski nie zawodzi – Alba Berlin za mocna

Trzeci mecz i trzeci bardzo udany występ polskiego skrzydłowego w Bundeslidze. Jarosław Zyskowski tym razem zdobył 16 punktów, ale jego Rasta zanotowała już trzecią porażkę w turnieju finałowym. Euroligowa Alba Berlin rozgromiła zespół z Vechty aż 102:72.
Jarosław Zyskowski / fot. Rasta Vechta

PZBUK – zarejestruj się i zgarnij cashback aż 200 złotych! >>

Rasta Vechta turniej finałowy Bundesligi zaczyna od bilansu 0-3, ale wciąż ma jeszcze szanse, aby awansować do fazy playoff z udziałem 8 zespołów. W poniedziałek wystarczy jakiekolwiek zwycięstwo z Brose Bamberg, mającym dotąd bilans 1-2. Z pewnością jest to możliwe, nawet w okrojonym składzie.

W niedzielnym pojedynku z Albą zwycięstwo możliwe nie było. Berlińczycy od pierwszych minut wręcz deklasowali Vechtę, a przewaga zespołu z Euroligi już w pierwszej połowie sięgała 30 punktów. I tak się też później skończyło – pogromem 102:72, a Peyton Siva czy Rokas Giedraitis byli zupełnie poza zasięgiem rywali.

Po dwóch „osiemnastkach” w pierwszych meczach, Jarosław Zyskowski także tym razem jednak nie zawiódł. Polski skrzydłowy korzystał z doświadczenia, wymuszał faule i kończył akcje wejściami na kontakcie z rywalem. Skończył spotkanie z dorobkiem 16 punktów (6/9 z gry), 2 zbiórek, 2 asyst i 2 strat.

Warto zauważyć, że „Zyzio” w całym turnieju nie pomylił się jeszcze przy rzutach wolnych – w tym momencie ma bilans 11/11. Jego średnia świetne to 17.3 punktu na mecz. Dla przypomnienia, w ostatnim sezonie w Stelmecie notował 15.7 pkt. na spotkanie. Przypomnijmy, że według doniesień lokalnych mediów, jest bliski podpisania kontraktu w hiszpańskim Bilbao (więcej TUTAJ>>).

„Mecz o wszystko” Rasty odbędzie się już jutro, w poniedziałek, o godz. 16.30. Wszystkie spotkania turnieju Bundesligi pokazuje Sportklub.

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.