• Home
  • PLK
  • Jarosław Zyskowski – po Anwilu czas na Stelmet

Jarosław Zyskowski – po Anwilu czas na Stelmet

Share on facebook
Share on twitter

Dwukrotny mistrz Polski z drużyną z Włocławka zagra teraz w Zielonej Gorze – w PLK i VTB. Jarosław Zyskowski podpisał kontrakt że Stelmetem Eneą BC.

Jarosław Zyskowski / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Jarosław Zyskowski (27 lat, 203 cm) ma za sobą dwa sezony we Włocławku – oba zakończone złotem. „Zyzio” był filarem polskiej rotacji Anwilu, a w poprzednim sezonie może nawet najrówniej grającym Polakiem w składzie.

W 44 spotkaniach rozegranych w minionych rozgrywkach PLK, Jarosław notował średnio 10,6 punktu i 3,7 zbiórki – najlepszy wynik w karierze. Także nigdy wcześniej w lidze nie trafial tak dobrze za 3 punkty – 42,7%.

Wydawało się, że po tak udanym sezonie Zyskowski zostanie we Włocławku. Strony jednak nie doszły do porozumienia, a do Anwilu ostatecznie trafił ze Stelmetu Enei BC Michał Sokołowski, którego miejsce w Zielonej Górze zajmie teraz właśnie „Zyzio”.

Dla Zyskowskiego będzie to już siódmy klub w PLK. Wcześniej grał w Śląsku Wrocław, ŁKS-ie Łódź, Kotwicy Kołobrzeg, Polskim Cukrze Toruń, Polfarmexie Kutno, Rosie Radom i oczywiście Anwilu Włocławek.

Jarosław to dopiero trzeci nowy zawodnik w składzie Stelmetu Enei BC. Wcześniej kontrakty podpisali Julian Jasiński i Joe Thomasson.

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>