Jarosław Zyskowski w Rosie – OK, ale problemy pozostaną

Share on facebook
Share on twitter

Oczywiście zatrudnienie Jarosława Zyskowskiego Jr. to korzystny ruch dla obu stron, jednak nie rozwiązuje on kluczowych kłopotów Rosy Radom.

zyskowski

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Jarosław Zyskowski Jr. faktycznie ma podpisać dziś (czwartek) kontrakt z Rosą Radom. Jako pierwszy informację tę podał serwis Pod Koszem. Jak potwierdziliśmy, były gracz Polfarmeksu Kutno ma podpisać umowę na najbliższe 2 miesiące.

Zawodnik z polskim paszportem był potrzebny Wojciechowi Kamińskiemu z kilku powodów. Przedłuża się absencja Daniela Szymkiewicza, która znacznie ogranicza rotację polskimi zawodnikami w Rosie. Tym bardziej, że Robert Witka na początku rozgrywek nie daje już zespołowi tak wiele, co w poprzednich sezonach.

Drugi powód ma związek z I ligą. Rezerwom Rosy idzie w niej fatalnie – sezon zaczęły od 6 porażek, a w Radomiu wszystkim bardzo zależy na utrzymaniu drużyny na zapleczu ekstraklasy. W związku z tym klub nie chce drenować pierwszoligowego składu ciągłym zabieraniem Filipa Zegzuły i Macieja Bojanowskiego na mecze PLK i Ligi Mistrzów. Dzięki Zyskowskiemu, będzie można ich częściej wykorzystywać do ratowania I ligi.

Zyskowski to gracz na pozycję niskiego skrzydłowego, ewentualnie rzucającego obrońcy. Dubluje się zatem z Michałem Sokołowskim. I nie jest w stanie załatać najważniejszej chyba obecnie „dziury” w składzie radomian, czyli rezerwowego rozgrywającego. Rosa była jednak trochę pod ścianą – jedynek z polskim paszportem na miarę jej oczekiwań po prostu w tym momencie nie ma na rynku.

24-letni Zyskowski w ubiegłym sezonie dla Polfarmeksu zdobywał średnio 12 punktów na mecz, trafiając dobre 42.1 % rzutów za 3 punkty. Dzięki temu, że zszedł z oczekiwań finansowych zgłaszanych przed sezonem, dostanie szansę pokazania się i przypomnienia w lidze. Być może po okresie próbnym zostanie w Rosie, a to na pewno bardzo dobre miejsce dla wciąż relatywnie młodego, rozwijającego się gracza.

Tomasz Sobiech

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.