Jarosław Zyskowski w Bundeslidze – wielka szansa w Rasta Vechta

Share on facebook
Share on twitter
Uznany przez dziennikarzy za MVP sezonu 2019/20 Jarosław Zyskowski decyduje się na wyjazd zagraniczny. Reprezentacyjny skrzydłowy, wraz z nowym zespołem, Rastą Vechta, powalczy o mistrzostwo Niemiec.
Jarosław Zyskowski / fot. A. Romański, plk.pl

Jarosław Zyskowski (28 lat, 203 cm) ma za sobą 3 bardzo udane lata w polskiej lidze – w każdym sezonie sięgał po mistrzostwo i z każdym rokiem poprawiał swoje indywidualne osiągnięcia. W niedawno zakończonych rozgrywkach Zyskowski ze średnią 15,7 punktu był najskuteczniejszym zawodnikiem Stelmetu Enei BC Zielona Góra. W lidze VTB statystyki były nieco słabsze – średnio 10,5 punktu w 19 meczach. 

W posezonowym głosowaniu dziennikarzy na nagrody indywidualne w PLK Jarosław Zyskowski wybrany został MVP rozgrywek i najlepszym Polakiem w lidze. Dodatkowo „Zyzio” w trakcie okienka reprezentacyjnego zadebiutował w kadrze, w której najpewniej zagości na dłużej.

Po tak udanym roku nic dziwnego więc, że na horyzoncie pojawiła się myśl o wyjeździe za granicę. Okazja do sprawdzenia się poza granicami Polski przyszła dość szybko – w poniedziałek Jarosław podpisał kontrakt z niemiecką Rastą Vechta, z która postara się zajść jak najdalej podczas turnieju kończącego sezon 2019/20. W umowie zawarta jest także opcja na kolejne sezon (po stronie zawodnika). 

Bundesliga zdecydowała się dokończyć sezon 2019/20. Do finałowego etapu zakwalifikowało się 10 najlepszych zespołów do momentu zawieszenia rozgrywek. System rozgrywek jest już znany, przeczytasz o nim TUTAJ>>.

W momencie zawieszenia rozgrywek Rasta Vechta zajmowała 6. miejsce w tabeli. Niemiecki zespół grał także w koszykarskiej Lidze Mistrzów, gdzie rywalizował w grupie z Anwilem Włocławek (bilans 1-1, ostatecznie obie drużyny odpadły w fazie grupowej).

Wszystkie niemieckie kluby rozpoczynają już niedługo przygotowania do  wznowienia sezonu. Jak pisze na Twitterze agent Zyskowskiego, Jarosław jest już w drodze do swojego nowego klubu.

GS

NBA

Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.