Javon McCrea – Stal znalazła mocnego gracza pod kosz (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter
Grający w dobrych ligach podkoszowy – w Niemczech, Izraelu i Francji, Javon McCreama zostać nowym zawodnikiem BM Slam Stali. Amerykanin powinien być jednym z liderów zespołu z Ostrowa, o ile w ślad za klasą sportową pójdzie koncentracja na boisku i wokół niego.
Javon McCrea / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Javon McCrea (27 lat, 201 cm) to absolwent uczelni Buffalo, na której spędził 4 lata. Swoją profesjonalną karierę rozpoczął od gry w Niemczech – dla Medi Bayreuth, do którego w kolejnych lata jeszcze wracał. Potem grał we Francji (Nancy – zespół z EuroCup), w Izraelu (Maccabi Rishon), w Niemczech (Tubingen i Bayreuth), a ostatni sezon spędził w Japonii. Wszędzie gdzie grał, oprócz drugiej przygody z Bayreuth, notował średnio ponad 9,5 punktu na mecz.

W barwach Yokohama B-Corsairs (13 meczów, 11 w pierwszej piątce), szesnastej drużyny ligi japońskiej, notował średnio 19,8 punktu (53% z gry) i 9,4 zbiórki w niecałe 29 minut gry. Według doniesień koszykarskiego serwisu Sportando, McCrea przenosi się teraz do Polski – został właśnie zawodnikiem BM Slam Stali Ostrów Wlkp.

Amerykanin to gracz z pozycji numer 4 (może także grać jako niski center), który operuje głównie bliżej kosza. McCrea w swojej karierze nigdy nie rzucał za 3 punkty i akurat to nie znajduje się w jego arsenale. Javon to jednak bardzo fizyczny gracz, który dobrze czuje się z piłką w rękach i często decyduje się na grę 1 na 1 przodem do kosza.

Transfer McCrea to na pewno spore wzmocnienie Stali i to nie tylko z uwagi na braki kadrowe, ale także jakości samego zawodnika. Jeśli tylko Amerykanin przyjedzie w przyzwoitej formie fizycznej, to powinien być jednym z lepszych zawodników w PLK z pozycji numer 4.

Minusy? Ciągnie się za nim reputacja człowieka o bardzo specyficznej konstrukcji psychicznej, zdarzało mu się opuszczać mecze z bardziej lub mniej poważnych powodów. Sam przyznawał w wywiadach, że walczy z problemami związanymi z osobowością.

BM Slam Stal w piątek zaliczała już piątą porażkę w lidze – ostrowianie wciąż pozostają bez zwycięstwa. Najbliższą okazją do przełamania tej fatalnej passy będzie wyjazdowy mecz z Asseco Arką Gdynia.

GS

.

POLECANE