Jay Threatt w Spójni – Jerome Dyson zwolniony

Share on facebook
Share on twitter
Jay Threatt / fot. A. Romański, plk.pl

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

W nowej drużynie Jay Threatt ma wypełnić wielką lukę, która powstała w ostatnich tygodniach na pozycji rozgrywającego w ekipie ze Stargardu. Związane jest to głównie z kontuzją kolana Tomasza Śniega, ale także bardzo słabą formą Jerome’a Dysona. Postawa 33-latka była odwrotnie proporcjonalna do jego znakomitego CV i w środę wieczorem, po zaledwie 3 występach, klub poinformował, że kontrakt z nim został rozwiązany.

31-letni Threatt nie grał w aż tak renomowanych zespołach, ale jeżeli pojawił się w Stargardzie choćby w przyzwoitej formie fizycznej, to i tak powinien pomóc nowej drużynie.

W minionym sezonie występował w Arged BMSlam Stali i w 20 spotkaniach pokazał, że dobrze łączy rolę rozgrywającego (7 asyst na mecz – najwięcej w PLK) z zawodnikiem zdobywającym punkty (13,6 na mecz – 37% za 3). W Ostrowie miał swoje przygody, klub po serii porażek na początku sezonu „zawiesił” go, a potem okazało się, że jest całkiem przydatny.

We wcześniejszych latach swojej kariery Threatt występował w niższych ligach we Francji i Niemiec, a także w Islandii (Snaefell), Rumunii (Phoenix Galati) i na Litwie (Pieno Zvaigzdes).

.

Piątkowe spotkanie PGE Spójni Stargard (9 zwycięstw – 12 porażek) z Polskim Cukrem Toruń (9-13) będzie bardzo ważnym pojedynkiem dwóch drużyn, które walczą o zajęcie 8. miejsca po sezonie regularnym, ostatniego premiowanym grą w play off.

WM

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.