Jaylen Brown z wielką kasą od Celtics

Share on facebook
Share on twitter
Boston Celtics wciąż wiążą swoją przyszłość z Jaylenem Brownem, z którym właśnie uzgodnili warunki przedłużenia kontraktu. Skrzydłowy, mimo rozczarowującego ostatniego sezony, za 4 lata gry zarobi aż 115 milionów dolarów.
Jaylen Brown (fot. Wikimedia Commons)

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W poniedziałek upływał termin, do której zespoły mogły podpisywać ze swoimi zawodnikami przedłużenia debiutanckich kontraktów. Boston Celtics ostatecznie dogadali się z Jaylenem Brownem (22 lata) – gdyby się to nie udało, latem 2020 Brown byłby niezastrzeżonym wolnym agentem.

Skrzydłowy otrzymał od Celtics 4-letnie przedłużenie kontraktu warte 115 milionów dolarów. W poprzednim sezonie Brown notował średnio 13 punktów (34% za 3), 4,2 zbiórki i 1,4 asysty w 26 minut gry. Latem był także członkiem reprezentacji USA, które zajęło 7. miejsce na mistrzostwach świata w Chinach.

Wiele się mówiło o transferze Browna, którego ostatni sezon mimo wszystko nieco rozczarował. Zapłacenie mu tak dużych pieniędzy to jednak pokaz sporego zaufania, jakie mają do niego Celtics.

Aż 115 milionów dolarów, czyli średnio licząc prawie 30 za sezon, to bardzo dużo, zwłaszcza gdy Brown w Bostonie nie jest nawet na ten moment najlepszych (Jayson Tatum), a może nawet i drugim najlepszy skrzydłowym w zespole (Gordon Hayward).

Mocno odmienieni Celtics, już bez Ala Horforda i Kyriego Irvinga, ale za to z Kembą Walkerem, rozpoczną sezon od domowego starcia z Philadelphia 76ers (noc ze środy na czwartek, 1:30), którzy w tym roku celują w mistrzostwo NBA.

RW

NBA

Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.