Jaylen Brown z wielką kasą od Celtics

Share on facebook
Share on twitter
Boston Celtics wciąż wiążą swoją przyszłość z Jaylenem Brownem, z którym właśnie uzgodnili warunki przedłużenia kontraktu. Skrzydłowy, mimo rozczarowującego ostatniego sezony, za 4 lata gry zarobi aż 115 milionów dolarów.
Jaylen Brown (fot. Wikimedia Commons)

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W poniedziałek upływał termin, do której zespoły mogły podpisywać ze swoimi zawodnikami przedłużenia debiutanckich kontraktów. Boston Celtics ostatecznie dogadali się z Jaylenem Brownem (22 lata) – gdyby się to nie udało, latem 2020 Brown byłby niezastrzeżonym wolnym agentem.

Skrzydłowy otrzymał od Celtics 4-letnie przedłużenie kontraktu warte 115 milionów dolarów. W poprzednim sezonie Brown notował średnio 13 punktów (34% za 3), 4,2 zbiórki i 1,4 asysty w 26 minut gry. Latem był także członkiem reprezentacji USA, które zajęło 7. miejsce na mistrzostwach świata w Chinach.

Wiele się mówiło o transferze Browna, którego ostatni sezon mimo wszystko nieco rozczarował. Zapłacenie mu tak dużych pieniędzy to jednak pokaz sporego zaufania, jakie mają do niego Celtics.

Aż 115 milionów dolarów, czyli średnio licząc prawie 30 za sezon, to bardzo dużo, zwłaszcza gdy Brown w Bostonie nie jest nawet na ten moment najlepszych (Jayson Tatum), a może nawet i drugim najlepszy skrzydłowym w zespole (Gordon Hayward).

Mocno odmienieni Celtics, już bez Ala Horforda i Kyriego Irvinga, ale za to z Kembą Walkerem, rozpoczną sezon od domowego starcia z Philadelphia 76ers (noc ze środy na czwartek, 1:30), którzy w tym roku celują w mistrzostwo NBA.

RW

POLECANE

tagi