Jaylin Airington – błysnął w Anwilu, zagra na Węgrzech

Share on facebook
Share on twitter

Amerykański obwodowy, który tak udanie zaczął europejską karierę we Włocławku, podpisał kontrakt z mistrzem Węgier, Szolnoki Olaj. Jaylin Airington zadebiutuje też w europejskich pucharach.

Jaylin Airington / fot. A. Romański, plk.pl

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>

Jaylin Airington (25 lat, 193 cm) dał się poznać w Anwilu, jako obiecując gracz, który robił postępy z każdym miesiącem treningów. Do dobrej gry w obronie, stopniowo dodając coraz większe znaczenie w ataku – w playoff był już istotnym elementem mistrzowskiej drużyny. Zdobywał też sympatię kibiców, będą zwyczajnym, spokojnym człowiekiem.

Średnio w ubiegłym sezonie na parkietach PLK, notował 8.5 punktu, 2.1 zbiórki oraz 2.1 asysty, trafiał 49.3 % rzutów z gry, w tym 37.8% trójek. Spędzał na boisku ponad 21 minut na mecz – całkiem nieźle na kogoś z minimalnym kontraktem.

Szolnoki Olaj to od kilku lat najlepsza drużyna na Węgrzech. Podobnie jak w poprzednich sezonach, przystąpi teraz do eliminacji Ligi Mistrzów, a w razie niepowodzenia zagra w fazie grupowej FIBA Europe Cup. I wcale nie jest to słaby zespół – boleśnie przekonał się o tym m.in. Stelmet, który w styczniu 2017 roku przegrał z nim (75:86) wyjazdowe spotkanie w Lidze Mistrzów.

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>
POLECANE

Rozgrywki najlepszej ligi świata znów zapowiadają się rewelacyjnie – wielu faworytów do tytułu, stare i nowe gwiazdy, dziesiątki intrygujących historii. Już pierwszej nocy 74. sezonu NBA zobaczymy derby LA – Lakers zagrają z Clippers.
Znów w roli strażaka przyjdzie Markowi Łukomskiemu poprowadzić zespół w PLK. Według nieoficjalnych doniesień, były szkoleniowiec m.in. Kinga Szczecin i Czarnych Słupsk zastąpi w Starogardzie Gdańskim Marcina Lichtańskiego.