Jednak 1 liga! Adrian Kordalski zostaje w Słupsku

Share on facebook
Share on twitter
Jeden z najlepszych graczy na zapleczu ekstraklasy nie zdecydował się na spróbowanie sił w PLK. Adrian Kordalski, rozgrywający STK Czarnych, w kolejnym sezonie także prowadził będzie grę w Słupsku.
Adrian Kordalski / fot. True Photo Agnieszka Żukowska #CzarniToWy

PZBUK – zarejestruj się i zgarnij cashback aż 200 złotych! >>

Kilka tygodni temu (artykuł TUTAJ>>) pisaliśmy, że Adrian Kordalski (24 lata, 185 cm) jest jednym z tych zawodników 1. ligi, którzy powinni się już sprawdzić na ekstraklasowych parkietach, ponieważ sportowo jest na to gotowy. Sam zainteresowany uznał jednak, że warto zostać w Słupsku i raz jeszcze na boisku powalczyć o awans do PLK. Po ogłoszeniu przedłużenia kontraktu z trenerem Mantasem Cesnauskisem, Czarni poinformowali o nowej umowie lidera drużyny.

Najlepszy asystent ligi, rozgrywający Adrian Kordalski podpisał w dniu dzisiejszym kontrakt na kolejny sezon w Słupsku. Witamy i czekamy na nową fryzurę – tak we wtorkowy wieczór klub ze Słupska napisał na swoim facebookowym profilu.

Kordalski w niedawno zakończonych rozgrywkach, w barwach STK Czarnych notował średnio 7.1 asysty na mecz, a rok wcześniej nawet 8.2. Zdobywał 14.5 punktu, dodawał 5.2 zbiórki, trafiał 51.3% rzutów z gry, w tym 34.7% trójek.

Adrian Kordalski – gotowy na ekstraklasę (analiza) >>

W przerwanym w marcu sezonie zespół Mantasa Cesnauskisa był na drugim miejscu w tabeli, z bilansem 16-8. Należy się spodziewać, że także teraz będzie należał do faworytów całej rywalizacji.

RW

Transfery, nazwiska, składy – wszystkie drużyny sezonu 2020/21 w PLK – TUTAJ >>

NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.