Jednak Arka! King był bardzo blisko

Paweł Kikowski miał rzut na zwycięstwo, ale piłka po kilku odbiciach od obręczy nie wpadła do kosza i Asseco Arka Gdynia wygrała z Kingiem Szczecin 83:82. Josh Bostic zdobył 23 punkty.
Dariusz Wyka / fot. A. Romański, plk.pl

Pierwsza kwarta, a właściwie już pierwsze minuty pokazały sporą zmianę w grze Kinga Szczecin w porównaniu do poprzednich, mocno nieudanych spotkań. Zespół prowadzony teraz przez Łukasza Bielę szukał pozycji na dystansie i to rzutami za 3 punkty próbował zdobywać punkty, a przecież w całym sezonie King jak do tej pory oddawał najmniej trójek w lidze.

Arka grała z kolei tak, jak do tego w tym sezonie przyzwyczaiła – dosyć wolno, cierpliwie, ale z drugiej strony niezbyt skomplikowanie. Znakomicie rozpoczął to spotkanie Josh Bostic, który z pierwszych 15 punktów zespołu z Gdyni zdobył 10.

Trójki Kingowi w pierwszych 10 minutach wpadać nie chciały, ale już w drugiej siatka po rzutach z dystansu szczecinian strzelała raz za razem. King wyszedł więc na prowadzenie (bardzo dobry fragment Dustina Ware’a) i do przerwy wygrywał 47:38.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z lepszą energią, a bardzo istotny impuls po obu stronach parkietu dał Dariusz Wyka, która ogrywał lżejszego Clevelanda Melvina tyłem do kosza, ale także trafiał z dystansu. Kolejne asysty (11 w meczu) rozdawał Krzysztof Szubarga i po 3 kwartach było już 63:61 dla Asseco Arki.

Kingowi udało się jednak w czwartej kwarcie znaleźć sposób na zdobywanie punktów. Dużo akcji szło przez Bena McCauleya, który w ataku spisywał się naprawdę dobrze, ale za to w defensywie raz za razem był ogrywany przez rywali

Szczecinianie po trójce amerykańskiego środkowego wyszli na prowadzenie i Arka była w poważnych kłopotach. Trener Przemysław Frasunkiewicz obniżył jednak skład, jego zespół zaczął szukać ścięć za plecami rywali i cały czas był w grze.

King za to w końcówce mocno się pogubił. Akcje były nieskładne, a piłka była zdecydowanie zbyt późno dostarczana do graczy, który mieli przewagę na swojej pozycji. Mimo to zespół ze Szczecina miał rzut na zwycięstwo, a konkretnie Paweł Kikowski. Piłka zatańczyła na obręczy, odbiła się kilka razy i spadła obok kosza. Arka wygrała więc 83:82.

Pełne statystyki znajdziesz TUTAJ >>

.

Drugie pod względem renomy w Europie międzynarodowe koszykarskie rozgrywki klubowe, 7DAYS EuroCup ogłosiły wczoraj listę drużyn, które powalczą o trofeum w sezonie 2021/2022. Wśród 20 zaprezentowanych klubów znalazł się brązowy medalista PLK, WKS Śląsk Wrocław.
19 / 06 / 2021 14:02

To była prawdziwa wojna w meczu numer siedem między Bucks a Nets. Nie starczyło 48 punktów Kevina Duranta. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a w niej lepsi okazali się gracze z Milwaukee, którzy wygrali 115:111 i wyrzucili zawodników Brooklynu za burtę w play-off.
20 / 06 / 2021 11:48

Hapoel Holon, w którym od niedawna z powodzeniem występuje Michał Sokołowski, pokonał w trzecim meczu ćwierćfinału play-off izraelskiej Winner League 85:76 Ironi Ness Ziona. Wygrana w serii do dwóch zwycięstw dała drużynie “Sokoła” awans do strefy medalowej, a skrzydłowy znów był jedną z ważniejszych postaci na parkiecie.