Jednak Arka! King był bardzo blisko

Share on facebook
Share on twitter
Paweł Kikowski miał rzut na zwycięstwo, ale piłka po kilku odbiciach od obręczy nie wpadła do kosza i Asseco Arka Gdynia wygrała z Kingiem Szczecin 83:82. Josh Bostic zdobył 23 punkty.
Dariusz Wyka / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Pierwsza kwarta, a właściwie już pierwsze minuty pokazały sporą zmianę w grze Kinga Szczecin w porównaniu do poprzednich, mocno nieudanych spotkań. Zespół prowadzony teraz przez Łukasza Bielę szukał pozycji na dystansie i to rzutami za 3 punkty próbował zdobywać punkty, a przecież w całym sezonie King jak do tej pory oddawał najmniej trójek w lidze.

Arka grała z kolei tak, jak do tego w tym sezonie przyzwyczaiła – dosyć wolno, cierpliwie, ale z drugiej strony niezbyt skomplikowanie. Znakomicie rozpoczął to spotkanie Josh Bostic, który z pierwszych 15 punktów zespołu z Gdyni zdobył 10.

Trójki Kingowi w pierwszych 10 minutach wpadać nie chciały, ale już w drugiej siatka po rzutach z dystansu szczecinian strzelała raz za razem. King wyszedł więc na prowadzenie (bardzo dobry fragment Dustina Ware’a) i do przerwy wygrywał 47:38.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z lepszą energią, a bardzo istotny impuls po obu stronach parkietu dał Dariusz Wyka, która ogrywał lżejszego Clevelanda Melvina tyłem do kosza, ale także trafiał z dystansu. Kolejne asysty (11 w meczu) rozdawał Krzysztof Szubarga i po 3 kwartach było już 63:61 dla Asseco Arki.

Kingowi udało się jednak w czwartej kwarcie znaleźć sposób na zdobywanie punktów. Dużo akcji szło przez Bena McCauleya, który w ataku spisywał się naprawdę dobrze, ale za to w defensywie raz za razem był ogrywany przez rywali

Szczecinianie po trójce amerykańskiego środkowego wyszli na prowadzenie i Arka była w poważnych kłopotach. Trener Przemysław Frasunkiewicz obniżył jednak skład, jego zespół zaczął szukać ścięć za plecami rywali i cały czas był w grze.

King za to w końcówce mocno się pogubił. Akcje były nieskładne, a piłka była zdecydowanie zbyt późno dostarczana do graczy, który mieli przewagę na swojej pozycji. Mimo to zespół ze Szczecina miał rzut na zwycięstwo, a konkretnie Paweł Kikowski. Piłka zatańczyła na obręczy, odbiła się kilka razy i spadła obok kosza. Arka wygrała więc 83:82.

Pełne statystyki znajdziesz TUTAJ >>

GS

.

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22