• Home
  • PLK
  • Jeff Roberson – ofensywny skrzydłowy w Treflu (WIDEO)

Jeff Roberson – ofensywny skrzydłowy w Treflu (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Wszechstronny gracz na pozycji niskiego skrzydłowego, który ostatni sezon spędził w G League. Jeff Roberson został nowym zawodnikiem Trefla Sopot.

Jeff Roberson / fot. Vanderbilt Commodores

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Jeff Roberson (23 lata, 198 cm) to absolwent znanej uczelni Vanderbilt, na której spędził 4 lata. W ostatnim swoim sezonie (2017/18) notował średnio 16,9 punktu, 7,1 zbiórki i trafiał 41% rzutów za 3 punkty (przy prawie 5 próbach na mecz) w 34 minuty spędzane na parkiecie.

Latem zeszłego roku próbował swoich sił w lidze letniej w barwach Golden State Warriors, był potem także na obozie Boston Celtics, w barwach których rozegrał 2 spotkania w preseason, jednak kontraktu w NBA ostatecznie nie wywalczył.

Rozgrywki 2018/19 spędził więc w G League, w zespole Maine Red Claws. W 36 spotkaniach zdobywał średnio 4,9 punktu (34% za 3) i zbierał 3,8 piłki w niecałe 21 minut spędzanych na parkiecie.

Kolejnym sezon Roberson spędzi w Polsce, podpisał właśnie kontrakt z Treflem. Sopocianie tym ruchem prawdopodobnie zamykają skład, choć wciąż w klubie nie pojawił się jeszcze nowozelandzki środkowy, Jack Salt, i możliwe, że Trefl będzie zmuszony do szukania zastępstwa.

Roberson będzie grał na pozycji numer 3. Jest zawodnikiem dość uniwersalnym, który może bronić kilku pozycji, choć to raczej atak jest jego mocniejszą stroną (jak i całego Trefla).

Sopocianie rozegrają pierwszy sparing 27 sierpnia z STK Czarnymi Słupsk.

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>