Jerel Blassingame też zdyskwalifikowany – dobra nauczka!

Share on facebook
Share on twitter

Lider Energi Czarnych Słupsk za sprowokowanie incydentu z Mateuszem Kostrzewskim został odsunięty od najbliższego meczu ze Stelmetem i ukarany grzywną finansową.

(Fot. Andrzej Romański/Plk.pl)
(Fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Na Jerela Blassingame’a nałożono karę finansową w wysokości 2000 zł oraz karę dyskwalifikacji dotyczącą meczu Energa Czarni Słupsk – Stelmet BC Zielona Góra.

Na Mateusza Kostrzewskiego nałożono karę finansową w wysokości 1500 zł oraz karę dyskwalifikacji dotyczącą meczu Polfarmex Kutno – PGE Turów Zgorzelec. Całość komunikatu ligi znajdziecie TUTAJ.

Naszym zdaniem, obie kary są słuszne.

Przypomnijmy, że to Blassingame zaatakował Kostrzewskiego nieuzasadnionym, celowym uderzeniem w brzuch, na co gracz Turowa odpowiedział – także w przesadzony sposób. Na szczęście nie doszło do bójki, ale po takim prowokacyjnym zachowaniu mogło się tak skończyć.

Blassingame to na warunki PLK wybitny zawodnik, ale jego zachowanie na boisku już wielokrotnie było krytykowane, właśnie za prowokowane rywali, wieczne dyskusje z sędziami i zaczepki. Być może taka kara skłoni go, by w większym stopniu skoncentrować się na grze.

Klub ze Słupska opublikował już oświadczenie, w którym Amerykanin przeprasza za swoje zachowanie Mateusza Kostrzewskiego oraz kibiców i ligę, obiecując, że do podobnych wydarzeń nie dojdzie w przyszłości.

TS

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Lider tabeli bardzo poważnie podszedł do swoich obowiązków. Enea Stelmet Zielona Góra bez problemów pokonał Enea Astorię Bydgoszcz 104:76. Rywala pod koszem nie znalazł Geoffrey Groselle, który zanotował 19 punktów i aż 16 zbiórek.
20 / 01 / 2021 20:31

NBA

Nie wyglądał na zbyt podekscytowanego, ale twierdził, że tak się właśnie czuje. Kyrie Irving we wtorek porozmawiał wreszcie z mediami i wszystko wskazuje na to, że w środę wróci do gry w Brooklyn Nets po ponad dwóch tygodniach przerwy.
20 / 01 / 2021 22:39
Komisarz Adam Silver głośno deklaruje, że nie zamierza wybiegać przed szereg po szczepionki dla zawodników. Ostatnio zaczął jednak mówić, że wczesne szczepienia dla koszykarzy mogłyby dać przykład innym obywatelom i (jego zdaniem) warto się nad takim rozwiązaniem pochylić.
20 / 01 / 2021 17:15

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk pokonali po pasjonującym meczu Energa Kotwicę Kołobrzeg 114:107. Słupszczanie do wygranej potrzebowali aż dwóch dogrywek, a także triple-double Adriana Kordalskiego. Lider Czarnych zakończył mecz z dorobkiem 33 punktów, 12 zbiórek i 12 asyst.
20 / 01 / 2021 23:48