Jest decyzja FIBA – gdzie Polacy zagrają o igrzyska?

Jest decyzja FIBA – gdzie Polacy zagrają o igrzyska?

Share on facebook
Share on twitter
Chorwacja (Split), Kanada (Victoria), Litwa (Kowno) oraz Serbia (Belgrad) będą gospodarzami turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Odbędą się one od 23 do 28 czerwca 2020 r. Losowanie grup już 27 listopada.
Mateusz Ponitka / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Dzięki świetnemu wynikowi na mistrzostwach świata w Chinach (8. miejsce), reprezentacja Polski uzyskała możliwość zagrania w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio.

W tej imprezie zagwarantowany udział mają już gospodarze – Japonia, a także Argentyna, Australia, Hiszpania, Francja, Iran, Nigeria i Stany Zjednoczone. Do nich dołączą 4 drużyny (zwycięzcy) z dodatkowych turniejów kwalifikacyjnych.

24 reprezentacje zostaną podzielone na 4 grupy po 6 zespołów. Mecze rozgrywane będą w Chorwacji (Split), Kanadzie (Victoria), na Litwie (Kowno) oraz w Serbii (Belgrad). Losowanie odbędzie się już 27 listopada. Będzie je można zobaczyć na kanale YouTube FIBA.

Uczestnicy turniejów kwalifikacyjnych: Angola, Brazylia, Kanada, Chiny, Chorwacja, Czechy, Dominikana, Niemcy, Grecja, Włochy, Korea Południowa, Litwa, Meksyk, Nowa Zelandia, POLSKA, Portoryko, Rosja, Senegal, Serbia, Słowenia, Tunezja, Turcja, Urugwaj, Wenezuela.

źródło: PZKosz

POLECANE

tagi

„Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa. Pieśni o Małym Rycerzu”. Pieśń znana z hal siatkarskich już niedługo może zagościć na meczach Śląska Wrocław. I to nie w chwilach słabości, ale w uznaniu dla pracy trenera Olivera Vidina. Pod jego wodzą drużyna 17-krotnego mistrza Polski wygrała 6 z 9 spotkań i jest na dobrej drodze, aby awansować do fazy play-off.
27 / 01 / 2020 18:33

NBA

Właściwy ruch, oznaka szacunku i szansa, aby należycie przygotować pożegnanie. NBA oficjalnie przełożyła wtorkowe starcie między Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers z powodu tragicznej śmierci Kobe Bryanta, który zginął w katastrofie helikoptera w niedzielę.
28 / 01 / 2020 0:22
Niezwykły filmik zapada w pamięć równie mocno, jak i urywki z grą Kobego w NBA. Za kilkuminutowe arcydzieło “Dear Basketball” koszykarz został w 2018 roku uhonorowany Oscarem. Warto zobaczyć to wideo w całości!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24