REDAKCJA

Jest decyzja! PLK ruszy już 27 sierpnia!

Jest decyzja! PLK ruszy już 27 sierpnia!

Bardzo wcześnie – w czwartek, 27 sierpnia rozpoczną się rozgrywki koszykarskiej ekstraklasy. Jak informuje prezes PZKosz i PLK, Radosław Piesiewicz, dzień wcześniej rozegrany zostanie mecz o superpuchar.
Radosław Piesiewicz / fot. UM Warszawa, plk.pl

Kompleksowa oferta medyczna we Wrocławiu– poznaj SportsMedic >>

Decyzja ligi jest efektem czwartkowego posiedzenia Rady Nadzorczej PLK, które trwało aż 10 godzin. Równoczesny prezes ligi i związku, Radosław Piesiewicz, poinformował w porannym programie Polsatu Sport, że rozgrywki ruszą w ostatnim tygodniu sierpnia.

Liga ma zacząć pierwszą kolejkę 27 sierpnia, czyli o ok. miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. W środę, 26 sierpnia, ma zostać rozegrany mecz o superpuchar. Zagrają w nim Anwil – zdobywca pucharu oraz Stelmet – drużyna, której przyznano tytuł mistrzowski po przerwanym sezonie.

Czekamy na bliższe szczegóły, dotyczące terminarza i systemu rozgrywek rozpoczynających się w nietypowych okolicznościach i rekordowo wcześnie.

Nadal nie wiadomo, jak ma wyglądać sytuacja z niższymi ligami.

Prezes Piesiewicz deklaruje, że zawodnicy i trenerzy będą regularnie badani na koszt ligi.

RW

.

POLECANE

tagi

Przed nami dwa spotkania. W Stargardzie PGE Spójnia zagra z ekipą ze Słupska, a w Bydgoszczy Enea Abramczyk Astoria będzie chciała sprawić niespodziankę w starciu z mistrzami Polski.
26 / 11 / 2022 16:48

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Przed nami kolejne zmagania zespołów Energa Basket Ligi Kobiet w rozgrywkach FIBA Eurocup Women oraz FIBA Women Euroleague. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja naszych zespołów w poszczególnych rozgrywkach.