Jest mistrz – będzie Liga Mistrzów we Włocławku

Jest mistrz – będzie Liga Mistrzów we Włocławku

Share on facebook
Share on twitter

Prezes Anwilu potwierdza – nowi mistrzowie Polski planują zagrać w europejskich pucharach w najbliższym sezonie. Wkrótce mają się też rozpocząć rozmowy o nowych kontraktach z zawodnikami.

Ivan Almeida (fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

W rozmowie z Polską Agencją Prasową, jeszcze w poniedziałkowy wieczór, Arkadiusz Lewandowski, prezes Anwilu Włocławek potwierdził, że klub planuje do gry w lidze w końcu dodać także europejskie puchary – konkretnie Ligę Mistrzów FIBA.

– Taki jest plan. To kwestia formalnej decyzji rady nadzorczej klubu. Oczywiście musi to być uzgodnione z najważniejszym sponsorem i podmiotem w podejmowaniu decyzji – firmą Anwil. Czeka nas szereg spotkań i dyskusji, ale jestem przekonany, że zagramy w LM. Jako mistrz Polski, zatem od razu w fazie grupowej – powiedział Lewandowski w rozmowie z PAP.

Na rozmowy o składzie było oczywiście za wcześnie, ale prezes Anwilu potwierdził, że Michał Nowakowski i Jarosław Zyskowski mają ważną umowę jeszcze przez rok. – Także Josip Sobin, w przypadku gry w europejskich pucharach. Myślę, że z częścią zawodników będziemy przedłużać kontrakty. Decyzje zapadną w najbliższych dniach – dodał Lewandowski.

Bardzo możliwe, że spełnią się zatem ogólne zapowiedzi sprzed kilku tygodni o nawet 4-5 polskich drużynach próbujących sił w rywalizacji międzynarodowej. Obok Anwilu i tradycyjnie Stelmetu, mają to być przynajmniej Stal i Polski Cukier, być może również Rosa.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?

tagi

W ostatnich dwóch meczach trafił rewelacyjne 13 z 16 trójek, a ostatni mecz poniżej 15 punktów zaliczył 11 listopada. Raymond Cowels jest w świetnej formie, a jego PGE Spójnia zbliża się do miejsca w pierwszej ósemce.
22 / 01 / 2020 16:15

NBA

Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Dopiero co wrócił do gry Kristaps Porzingis, a w Dallas już mają kolejne zmartwienie. We wtorek Mavericks nie dali rady Los Angeles Clippers (było 107:110) i na domiar złego kontuzji doznał Dwight Powell, który najprawdopodobniej zerwał Achillesa.
22 / 01 / 2020 10:19
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30