Jest mistrz – będzie Liga Mistrzów we Włocławku

Jest mistrz – będzie Liga Mistrzów we Włocławku

Share on facebook
Share on twitter

Prezes Anwilu potwierdza – nowi mistrzowie Polski planują zagrać w europejskich pucharach w najbliższym sezonie. Wkrótce mają się też rozpocząć rozmowy o nowych kontraktach z zawodnikami.

Ivan Almeida (fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

W rozmowie z Polską Agencją Prasową, jeszcze w poniedziałkowy wieczór, Arkadiusz Lewandowski, prezes Anwilu Włocławek potwierdził, że klub planuje do gry w lidze w końcu dodać także europejskie puchary – konkretnie Ligę Mistrzów FIBA.

– Taki jest plan. To kwestia formalnej decyzji rady nadzorczej klubu. Oczywiście musi to być uzgodnione z najważniejszym sponsorem i podmiotem w podejmowaniu decyzji – firmą Anwil. Czeka nas szereg spotkań i dyskusji, ale jestem przekonany, że zagramy w LM. Jako mistrz Polski, zatem od razu w fazie grupowej – powiedział Lewandowski w rozmowie z PAP.

Na rozmowy o składzie było oczywiście za wcześnie, ale prezes Anwilu potwierdził, że Michał Nowakowski i Jarosław Zyskowski mają ważną umowę jeszcze przez rok. – Także Josip Sobin, w przypadku gry w europejskich pucharach. Myślę, że z częścią zawodników będziemy przedłużać kontrakty. Decyzje zapadną w najbliższych dniach – dodał Lewandowski.

Bardzo możliwe, że spełnią się zatem ogólne zapowiedzi sprzed kilku tygodni o nawet 4-5 polskich drużynach próbujących sił w rywalizacji międzynarodowej. Obok Anwilu i tradycyjnie Stelmetu, mają to być przynajmniej Stal i Polski Cukier, być może również Rosa.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE

tagi

NBA

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53