• Home
  • PLK
  • Jest następca Dee Bosta – Stelmet jednak podpisuje!

Jest następca Dee Bosta – Stelmet jednak podpisuje!

Share on facebook
Share on twitter
James Florence (Fot. Wikimedia Commons)
James Florence (Fot. Wikimedia Commons)

Mimo wciąż aktualnego zakazu rejestrowania nowych graczy, mistrz Polski podpisał kontrakt z amerykańskim rozgrywającym – James Florence wygląda naprawdę obiecująco!

To pierwszy nowy gracz, którego ogłosił w lecie Stelmet – James Florence jest rozgrywającym, ma 28 lat i 185 cm wzrostu i tak, jak Dee Bost, potrafi zdobywać punkty po przebojowych akcjach. Zarówno spod kosza, jak i z dystansu, stać go też na błyskotliwe podania.

Amerykanin miniony sezon zaczynał we francuskim Paris-Levallois, ale szybko przeniósł się do Chorwacji. W Cibonie Zagrzeb, która zdobyła wicemistrzostwo Chorwacji, został królem strzelców krajowej ligi – zdobywał po 18.7 punktu na mecz. W Lidze Adriatyckiej, w której Cibona zajęła ósme miejsce, Florence rzucał po 12.8 punktu.

Wcześniej, od 2010 roku, gdy skończył studia na Uniwersytecie Mercer, grał w wielu europejskich ligach – m.in. w Bośni, Niemczech, Ukrainie, Węgrzech i Turcji. Zwykle rzucał po kilkanaście punktów w meczu, miewał od 3 do 6 asyst. Występował też w FIBA Europe Cup.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Stelmetowi uda się spłacić wszystkie długi, FIBA zniesie zakaz rejestrowania nowych graczy i Florence bez przeszkód będzie mógł grać w PLK. O ile oczywiście Stelmet dostanie licencję na udział w rozgrywkach.