Jeszcze Siarka nie zginęła, póki…

Share on facebook
Share on twitter

Tkwią na ostatnim miejscu w tabeli, stracili dwóch najlepszych graczy, uzupełniają skład juniorami by trenować pięciu na pięciu, ostatni mecz przegrali różnicą 41 punktów. Ale nie myślcie, że w Tarnobrzegu stracili wiarę w utrzymanie!

PLK, Euroliga, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >> 

Z boku rzeczywiście może wyglądać to tak, jakby Siarka poddała sezon, bo albo nie ma pieniędzy, albo prezes Zbigniew Pyszniak wie, że jego klub i tak zagra w przyszłym sezonie w PLK.

Dementuję, nie wiem nic na ten temat, nie słyszałem, że liga będzie powiększana czy coś takiego – mówi prezes i zarazem trener Siarki. – Walczymy o jak najlepsze miejsce, zespół jest skonsolidowany, nie ma żadnego odpuszczania.

Zespół może i jest skonsolidowany, ale przede wszystkim jest osłabiony – Travis Releford (średnio 18,1 punktu na mecz) i Zane Knowles (12,5 punktu, 10,9 zbiórki) odeszli do Szczecina, już trenują z Kingiem przed następnymi meczami.

No tak, odeszli, skorzystali z opcji, które mieli zapisane w kontraktach. Obaj przyszli do nas za bardzo małe pieniądze i było ustalone, że jeśli dostaną lepszą propozycję, to po trzech miesiącach mogą odejść – mówi Pyszniak.

Wypromowali się u nas i odeszli. Ale trzeba też powiedzieć, że ich gra nie przekładała się na wyniki, obaj grali troszeczkę pod siebie – dodaje trener.

Pyszniak już szuka zawodników na ich pozycje. – Mamy czas do 17 marca, chcemy pozyskać jednego małego i jednego wysokiego – mówi prezes Siarki. I zapewnia, że Alex Welsh, jedyny w tej chwili obcokrajowiec w składzie, na pewno zostanie w klubie do końca sezon.

Drużyna, mimo porażki 70:111 w ostatnim meczu w Toruniu i serii sześciu porażek z rzędu, też się nie poddaje. – Absolutnie nie ma podejścia, że sezon jest przegrany, nie wywieszamy białej flagi. Chcemy walczyć i wiemy, że mamy szansę się utrzymać – mówi Krzysztof Jakóbczyk.

Zespół z Tarnobrzega ma bilans 3-19 i jest na ostatniej pozycji w tabeli. O jedną wygraną więcej ma Polfarmex Kutno, a o dwie – Start Lublin. W pierwszej rundzie Siarce udało się ograć oba te zespoły.

Musimy się skupić na końcówce sezonu , bo wtedy zagramy właśnie z Kutnem, w Lublinie, z Asseco i w Koszalinie. Jeśli się wzmocnimy, to przy dobrej dyspozycji możemy powalczyć z tymi zespołami o wygraną – dodaje czołowy strzelec Siarki.

ŁC

PLK, Euroliga, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >> 

NBA

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51