Joel Embiid i 25 punktów w 26 minut

Nie ma już w NBA drużyny bez zwycięstwa po tym, jak Sixers pokonali po dogrywce Pacers 109:105. Wielki Kameruńczyk znów zagrał świetnie.

embiidTo są buty gwiazd NBA – możesz takie mieć >>

To tylko jedna wygrana, ale w Filadelfii od kilku sezonów każda jest wielkim wydarzeniem. Radość z tej piątkowej spotęgował fakt, że nowy idol fanów Sixers znów zagrał świetnie.

Joel Embiid, którego wciąż – ze względów zdrowotnych – obowiązuje ograniczenie 25 minut gry w meczu, swój czas wykorzystał znakomicie. Mało tego, gros punktów zdobył w końcówce – w czwartej kwarcie i dogrywce Kameruńczyk rzucił aż 16 ze swoich 25 punktów.

Nie był to mecz idealny – Embiid miał tylko 6/18 z gry i 5 strat, ale z drugiej strony trafił 12 z 14 rzutów wolnych, no i był skuteczny wtedy, kiedy trzeba:

Embiid po raz trzeci w tym sezonie zdobył przynajmniej 20 punktów, te piątkowe 25 to jego rekord kariery. Projekcja jego statystyk na 36 minut w meczu, wygląda imponująco – 29,6 punktu oraz 11,4 zbiórki.

W piątek Embiida wspomagali też Ersan Ilyasova i Nik Stauskas, którzy rzucili po 14 punktów. W Pacers najskuteczniejszy był Paul George – zdobył 26 punktów.

Sixers po wygranej mają bilans 1-7, a spadli poniżej 50 proc. zwycięstw na 4-5.