Joel Embiid – bestia rośnie w oczach

Świetne manewry już nam pokazał, wiadomo, że potrafi zagrać dalej od kosza, trafić z półdystansu. Ale 4/4 za trzy?! Philadelphia 76ers przegrali z Cleveland Cavaliers tylko 101:102.

embiidW takich butach grają gwiazdy NBA >>

Sixers mają bilans 0-5, a mistrzowie są jedynym niepokonanym zespołem ligi z wynikiem 6-0, ale ich sobotnie spotkanie było nadzwyczaj wyrównane. Dzięki Joelowi Embiidowi.

22-letni Kameruńczyk rozegrał swój najlepszy mecz w krótkiej karierze w NBA – był wypoczęty, bo nie wystąpił w poprzednim spotkaniu z Charlotte Hornets, więc przewidziane dla siebie 25 minut mógł wykorzystać efektywnie. I już można się zastanawiać co będzie, jak to zdrowotne ograniczenie zostanie zniesione…

Embiid zdobył 22 punkty – trafił 7 z 13 rzutów, w tym wszystkie cztery za trzy! To największe zaskoczenie, choć w poprzednich spotkaniach środkowy Sixers podejmował próby rzutów z dystansu i dwa razy trafił. Ale 4/4?

Trójki to jednak nie wszystko – Embiid pokazał kilka manewrów w stylu Hakeema Olajuwona, a przebojem stała się jego pogoń za LeBronem Jamesem. Nieudana w tym sensie, że punkty po tym bloku zaliczono, ale akcja i tak zrobiła wrażenie:

Embiid w meczu z Cavs miał też 6 zbiórek, 4 bloki i 2 asysty, choć także 6 strat. Sixers przegrywali wysoko po pierwszej kwarcie, ale w drugiej połowie dogonili gości. Po trójce Ersana Ilyasovy wygrywali 101:99 jeszcze na nieco ponad minutę przed końcem.

Wtedy jednak za trzy trafił Channing Frye, co okazało się ostatnim koszem w meczu. Sixers mieli dwie szanse na zwycięski rzut, ale popełnili dwie straty.

James zdobył dla Cavaliers 25 punktów, 8 zbiórek i 14 asyst, Kevin Love uzyskał 20 punktów i 11 zbiórek. Słabiutko tym razem zagrał Kyrie Irving – rzucił tylko 8 punktów, miał 3/17 z gry.

LeBron James – to są jego buty! >>

PG

Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

Już drugi raz w tym sezonie zespół z Ostrowa okazał się lepszy od faworytów z Gdyni. BM Slam Stal pokonała Arkę 63:62, głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie. Kto wie, może pozwoli to jeszcze włączyć się do walki o playoff.
28 / 02 / 2020 19:44

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08